Jump to content

Otvaranje obrta ako sam već zaposlen ?


Obrtnikugrmu

Preporučene objave

Pozdrav

 

Eto, bavio sam se jednim hobijem par godina i u zadnje vrijeme stižu upiti sa svih strana za suradnju, problem koji mi je sada iskrsnuo je to što neki od klijenata su drugi obrti i firme sa kojima nemogu sklopit posao ili nežele sklopit posao ako nisam barem obrtnik...

 

Tu dolazi moje pitanje, ja sam zaposlen na neodređeno i znam da mogu otvorit obrt i ostat zaposlen, nego me zanimaju davanja prema mirovinskom i zdravstvu ?

Koliko bi me mjesečno koštao obrt ? Ne razmišljam ga prijaviti u sustav PDV-a barem ne prvu godinu jer ne vidim mogućnost da dobit pređe 85 000kn.

 

Hvala unaprijed !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mirovinsko i zdravstveno plaćate po Rješenju porezne uprave a nakon predaje godišnje prijave poreza na dohodak.

 

Jednostavnije rečeno, ovisno o ostvarenom dohotku iz obrta, plaćate 20% za mirovinsko i 15% za zdravstveno. Osnovica obračuna je ostvareni dohodak a najviša osnovica može biti 64.184,80 kn.

 

Ulazak u sustav PDV-a definiran je godišnjim prometom većim od 85.000 kn (dakle naplaćenim izlaznim računima u navedenom iznosu) a ne ostvarenim dohotkom.

 

Mali obrtnici ostvaruju dohodak a ne dobit, koji je razlika između poslovnih primitaka i izdataka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija