Jump to content

brisovno očitovanje (uknjižba brisanja založnog prava na nekret.) ministra prvosuđa u ime Vlade RH


fjakica

Preporučene objave

Poštovani,

molim pomoć!

 

Na teretnom listu imamo uknjiženo;

Primljeno: 3. studenog 1981. Z-15254181

Na temelju ugovora o kreditu od 26.5.1981. uknjižuje se pravo

zaloga za kredit u iznosu od 40.000 dinara sa l%kamata godišnje, te 4.000 dinara eventualnih troškova za korist:

I. SIZMIOR - HRVATSKA, PODRUČNA SLUŽBA, ZAGREB

 

Imali smo još dva tereta (iz 1931.) na tu nekretninu koja su brisana na temelju mog zahtjeva koji se pozivao na zastaru.

Za ovaj teret sam se samo pozvala na Odluku kojom se ministar pravosuđa ovlašćuje izdavati brisovnice (a - vrijedi pokušati)

 

Obrazloženje glasi;

"Za brisanje predmetnog prava zaloga potrebno je uz prijedlog za upis priložiti ispravu odgovarajućeg sadržaja i oblika koja će biti prikladna za provedbu zahtijevanog upisa, a što bi u konkretnom slučaju moglo biti brisovno očitovanje upisanog nositelja tog prava, odnosno njegovog pravnog slijednika."

 

Zvala sam ministarstvo, sektor za zemljišnoknjižno pravo, gospođa me se na brzinu riješila s nekakvim objašnjenjem da se moram obratiti sudu (valjda tom koji je izdao rješenje - Općinskom građanskom u Zg?!)

 

Može li mi netko reći tko je u ovom slučaju nositelj prava - pravni slijednik SIZMIORa, kojoj ustanovi da se obratim za to brisovno očitovanje?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija