Jump to content

Regres nepripadajuće mirovine


zebraos

Preporučene objave

1997. godine sam kao maloljetnik potpisao vansudsku nagodbu za vraćanje 5.139,82 kn na ime podignute mirovine nakon smrti djeda kojeg smo uredno odjavili u mirovinskom. Nakon par rata sam prestao sa plaćanjem jer nisam bio u mogućnosti plaćanja, te mi se dogodila ovrha na trećini plaće 2005.godine za isti slučaj. Zbog pametne knjigovođe u mojoj firmi koja je očito mislila da je otplaćen cijeli iznos sa pripadajućim kamatama je prestala sa uplatama na račun mirovinskog da bi danas dobio opomenu od mirovinskog osiguranja kako prema njihovoj evidenciji postoji dug po nagodbi iz 1997. godine te da ako ne uplatim iznos od 4.170,40 kn u roku od 8 dana, štetu će dojaviti pravnom odjelu radi naplate sudskim putem. Napominjem da mi je ukupno skinuto oko 5.000,00 kn sa plaće do sada, tj. do zadnje isplate koja je bila prije 1,5 godina. Što mi je činiti?! Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kao maloljetnik nisi mogao potpisati nagodbu

 

Poslovna sposobnost

Članak 18.

(1) Poslovno sposobna osoba može vlastitim očitovanjima volje stvarati pravne učinke.

(2) Poslovnu sposobnost fizička osoba stječe punoljetnošću, a pravna danom nastanka, ako zakonom nije drukčije određeno.

(3) Osoba koja nije punoljetna može stvarati samo pravne učinke određene zakonom.

(4) Umjesto osobe koja nema poslovnu sposobnost očitovat će svoju volju njezin zakonski zastupnik ili skrbnik.

(5) Za pravnu osobu volju očituju njezina tijela u pravnim poslovima i postupcima koje poduzimaju u tome svojstvu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija