Jump to content

Borba za ostavštinu od tate !!


Heartic

Preporučene objave

Poštovana gospodo !!

Da krenem iz početka,bez ikakvog muljanja,ispričat ču cijelu situaciju kako je bila i kako je sada.

Otac mi je umro prije 20 dana,ne napravivši nikakvu oporuku,ostavio je obiteljsku kuču sa poslovnim prostorima i par tisuća kvadrata zemlje! Međutim,on je zadnjih 4 godine živio sa jednom ženom,točnije ona mu je bila vanbračni drug.

Pošto se sve iznad 3 godine smatra vanbračnom zajedicom,ona ima pravo na četvrtinu!! Ali ona je sada izvukla papir da je moj tata njoj ostavio,ovjereno kod javnog bilježnika,da ima pravo na plodouživanje do kraja života!!! Pošto je u toj kući jedan stan,a ja imam tu adresu,dali ja imam pravo na nužni smještaj?? Ja ne živim u toj kući!!! Sve što je napravljeno na toj kući,napravljeno je prije nego je ona došla u tu kuću!!

30 % kuće sam ja napravio svojim rukama,dali ja imam pravo na poslovne prostore?? Kako da se izborim za svoje?? Molim vas,pomozite!!!!! Ako će pomoč,rođen sam u toj kući i živio sam do prije 5 godina u njoj i hrvatski sam branitelj bez svoje imovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je kuća stečena u braku sa prvom ženom(Vašom majkom)

na ostavinskoj pokrenite pitanje bračne stečevine Vaše majke.

ako je kuća bračna stečevina ona je vlasništvo bračnih partnera 1/2 i 1/2 bez obzira na čije ime glasila.

iza majčinesmrti (ako je umrla)trebala je biti ostavinska.

znači iza oca ostaje 1/2 kuće(nekretnina)koja so nasljeđuje.

ako se utvrdi bračna stečevina

tražiti poništenje doživotnog plodouživanja zbog povrede bračne stečevine.

na ostavinskoj raspravi tražiti izdvajanje imovine koja odgovara ulaganju (ako imaš dokaz-računi svjedoci).

 

ako je kuća osobno vlasništvo

navedeno nevaži

osim možda zahtjev za povrat ulaganja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija