Jump to content

Naplata osiguranja za povredu na radu


kimik

Preporučene objave

Poštovani !

Radim u velikom javnom poduzeću u stalnom radnom odnosu dugi niz godina.Krajem prošle godine prilikom "poremečaja u tehnološkom procesu" sam se u trku poskliznuo na ulje,pao na leđa,udario glavom o pod,onesvijestio se,kratko nisam osječao noge(!!!???nikad se nisam u život toliko prestrašio iako sam sudionik D.R.91) te sam kolioma HMP pri svijesti prevezen u bolnicu.Nakon obrade sam vračen kući(ništa slomljeno).

Posljedice-trzajna povreda vrata te ambulantni pregledi kod traumatologa,neurologa,fizijatra,okuliste,CT glave,vidno polje,EEG,MR lumbalnog dijela kralježnice(teže degenerativne promjene a od prije problem išijalgije i sl.)-sve više manje u redu.Nakon provedene fizikalne terapije i provedena tri mjeseca na 100% bolovanju(napravljena je prijava HZZO -u o povredi na radu)nastavio sam obavljati svoj dotadašnji posao koji je povremeno IZUZETNO stresan.

Na medicini rada na kojoj sam vođen za vrijeme bolovanja sam obavio pregled prije povratka na posao (posebni uvjeti rada) dobio sam smo ograničenje pri dizanju tereta na 3 kg

Još na bolovanju sam često razmišljao da li ću biti u stanu obavljati isti (moram priznati strah koji niti do danas nije prošao iako se djelomično smanjio).Život mi se potpuno promjenio-povremena blaga inkontinencija(nedokumentirana) jer više nisam u obitelji od velike pomoći,fizičke,pa tako običnu bocu plina nemogu sam odnijeti od auta do kuće cijepanje drva i rad oko kuće su prošlost.Kvaliteta života mi se višestruko smanjila jer između ostalog pazim na svaki korak upravo da bih mogao obavljati svoj posao koji nije fizički težak a o kojem ovisi obitelj.

Firma nas ima osigurane pa su tako obavljene sve prijave osiguravatelju od kojeg sam tijekom kolovoza dobio odbijenicu za T.P vrata(nije obuhvačena policom)

Pred neki dan sam dobio "Ponudu o nagodbi" od osiguravatelja u iznosu od 14000kuna što me je višestruko iznenadilo.Napominjem da sam i osobno osiguran u firmi kod istog osiguravatelja(posebna polica)

Pitanje:

Prihvatiti ili se pokušati direktno bolje nagoditi sa likvidatorom(ako to rade) ili potražiti odvjetnika te mogu li očekivati eventualno veće obeštečenje(koliko) pa i koliki mogu biti njegovi troškovi-fiksni ili po postotku

Unapred zahvaljujem na odgovoru

Očajan!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da je u pitanju 140.000,00 kn tada bi nagodba bila prihvatljiva.

ali 14.000,00 kn ?

ako se nakon liječenja ili za koju godinu pokažu veče posljedice po životne fonkcije zbog povrede na radu

tada se računa da ste prihvatili nagodbu.

mislim da se ne isplati a Vi razmislite.

liječenje i daljnje pretrage .

liječnicima ukažite na probleme koje imate.

u pitanju je glava.

procijena invalidnosti i tužbom zbog smanjenih životnih aktivnosti temeljem povrede na radu možete izvuči više(puno više)

imate pravo na odgovarajuče radno mjesto kao invalid rada (nakon obrade komisije).

 

zastara potraživanja za naknadu štete nastale povredom na radu je tri godine od završetka liječenja .

znači ako je moguče na liječenje.

 

zapisnik o povredi na radu čuvajte (original a radite sa kopijama)ko i sve nalaze a i nalaze medicine rada.

pošto postoji ograničenje za rad

postoji i invalidnost.

mislim da je isplativije angažirat pouzdanog odvjetnika.

 

na stranic www.vsrh.hr

pregledati preude za smanjene životne aktivnosti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na brzom odgovoru.

Očito me čeka (vjerojatno)duža borba - nadam se ne sa vjetrenjačama.

Kako nikad u životu nisam imao posla sa odvjetnicima samo se nadam da će sve ipak završiti povoljnije od sadašnje ponude.

Nadam se samo da ću i svojim primjerom moći pomoći još nekom tko će nedajbože doživjeti ovakovo traumatično iskustvo.

Javit ču kako napredujem.

Još jednom hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija