Jump to content

Postupak odjave HRT pretplate?


anonimno

Preporučene objave

Mene zanima slijedeće...Ako želim ne plaćati HRT pretplatu (jer ne vidim smisla), koji je postupak odjave posjedovanja TV i radio prijemnika? Zar mi mora netko dolaziti doma zapečatiti TV prijemnik? Što ako ga više ne posjedujem, ni TV ni radio prijemnik, što onda dolaze zapečatiti?! Koja je točno procedura ako netko zna (pogotovo kod ovog drugog slučaja), bio bih jako zahvalan!

Vedran

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije pretplata nego pristojba!

Možda je najbolje promijetiti adresu i izgubiti se pred inkasatorom..

I mene zanima procedura, pa bi bilo dobro da se netko javi sa iskustvom.

Kod mene je došao jedan dan inkasator bez uplatnice.

Zanime je li se pristojba mora plaćati i kad se ne gleda tv na televizoru već na računalu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pretplata se ne plaća zbog "gledanja" hrt nego je to generalma pristojba na posjedovanje bilo kakovog radio ili tv prijemnika, stoga ako ne želite plaćati trebata prijavit inksatoru tu činjenicu koji ju mora doći provjeriti sam ili uz nekoga još te ako nađe prijemnik zapečatiti ga. problem je u tome što i posjedovanje običnog radija dovodi do obveze ne plaćanje pa treba biti jako oprezan sa prijavom, odjavom,jer prilikom neke vrste inspekcije podlježete novčanoj kazni koja uveliko prelazi godišnjoj preplati, pa ak vam se da igrat s njima probajte

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vidiš, sad se pojavilo drugo pitanje. Pošto se radi o pristojbi a ne pretplati, plaćati je obavezan onaj koji posjeduje TV prijemnik, a ne kućanstvo u kojemu se TV prijemnik nalazi, zar ne? Što mi onda znači mijenjati adresu? Zar ne dođe onda uplatnica na tu, moju novu, adresu?

Pitam ovo jer zaista planiram u neko izgledno vrijeme mijenjati adresu.

I još nešto, pristojba koju plaćam je na moju majku (čini mi se), koja ne živi više s nama, a ja nisam nigdje potpisao da posjedujem TV prijemnik. Zar ne bi ta uplatnica trebala ići njoj na njenu adresu, a ja ostati doma kao vječita žudnja, pristojbi gladnih, inkasatora, uživajući u svojoj bezbrižnosti?

Vedran

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija