Jump to content

izuzece od obaveza placanja pristojbi, taksi i drugih sudskih troskova ?


otocan

Preporučene objave

Postovani, molio bih vas da me uputite.

Imam status branitelja i iskaznicu hrvatski branitelj Domovinskog rata, nedavno sam dobio informaciju da su branitelji oslobodjeni od odredjenih taksi i pristojbi prilikom podnosenja svojih tuzbi i protutuzbi na sudu. Ja sam u sporu iz Obiteljskog prava,pa me zanima mogu li koristiti tu povlasticu,i u kojim, i za koje slucajeve.

Hvala vam na odgovoru, jer me sve ove pristojbe iscrpljuju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

otocan je napisao:

Postovani, molio bih vas da me uputite.

Imam status branitelja i iskaznicu hrvatski branitelj Domovinskog rata, nedavno sam dobio informaciju da su branitelji oslobodjeni od odredjenih taksi i pristojbi prilikom podnosenja svojih tuzbi i protutuzbi na sudu. Ja sam u sporu iz Obiteljskog prava,pa me zanima mogu li koristiti tu povlasticu,i u kojim, i za koje slucajeve.

Hvala vam na odgovoru, jer me sve ove pristojbe iscrpljuju.

 

OSLOBOĐENJE OD PLAĆANJA SUDSKIH, UPRAVNIH I JAVNOBILJEŽNIČKIH PRISTOJBI

Članak 63.

Od plaćanja sudskih, upravnih i javnobilježničkih pristojbi u postupku ostvarivanja prava iz ovoga Zakona oslobođeni su članovi obitelji smrtno stradaloga, zatočenoga ili nestaloga hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata i HRVI Domovinskog rata na temelju odgovarajućih isprava kojima dokazuju svoj status.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

NN 74/95 sudske pristojbe

Članak 16.

 

Od plaćanja pristojbi oslobođeni su:

 

1. Republika Hrvatska i tijela državne vlasti,

 

2. osobe i tijela u obavljanju javnih ovlasti,

 

3. posloprimci u radnim sporovima,

 

4. invalidi domovinskog rata, na temelju odgovarajućih isprava kojima dokazuju svoj status,

 

5. supružnici, djeca i roditelji branitelja poginulih, nestalih i zatočenih u domovinskom ratu, na temelju odgovarajućih isprava kojima dokazuju svoj status,

 

6. supružnici, djeca i roditelji poginulih, nestalih i zatočenih u domovinskom ratu, na temelju odgovarajućih isprava kojima dokazuju svoj status,

 

7. prognanici i izbjeglice, na temelju odgovarajućih isprava kojima dokazuju svoj status,

 

8. imatelji socijalnih iskaznica, na temelju odgovarajućih isprava kojima dokazuju svoj status i,

 

9. humanitarne organizacije i organizacije koje se bave zaštitom invalida i obitelji poginulih, nestalih i zatočenih u obavIjanju humanitarne djelatnosti.

 

Strana država oslobođena je od plaćanja pristojbi, ako je to predviđeno međunarodnim ugovorom ili pod uvjetom uzajamnosti.

 

 

U slučaju sumnje o postojanju uvjeta iz stavka 2. ovoga članka, sud će zatražiti objašnjenje od Ministarstva pravosuđa.

 

Odredba stavka 1. točke 9. ovoga članka odnosi se na one humanitarne organizacije za koje to odredi ministar rada i socijalne skrbi.

 

nigdje nisu navedeni branitelji.

samo ako si invalid Domovinskog rata (civilni ili vojni)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija