Jump to content

Ostavinska rasprava, nuzni dio


maverik

Preporučene objave

Situacija je slijedeća: nakon tatine smrti na ostavinskoj raspravi sudjeluje nas četvero. Dvoje djece iz prvog braka i dvoje iz drugog (ja sam iz drugog). Nakon rastave prvog braka tati je pripala zemlja na kojoj su bili izgrađeni temelji za vikendicu. U dugom braku, s mojom mamom, vikendica i vinograd su bili kompletno dovršeni. U međuvremenu, tata je tu cijelu česticu prenio na mene darovnim ugovorom (ne zbog želje da ostane meni, nego zato što je vikendica bila temelj za bankovnu garanciju koju je tražio za firmu, te je zbog tadašnjih okolnosti bilo bojazni za sudsku parnicu...u biti, nebitno). Nakon rastave drugog braka(s mojom mamom, vanbračna zajednica), tati sam dao punomoć da raspolaže s vikendicom te ju je i prodao. Kako je u tom kupoprodajnom ugovoru i naznačeno, pola novaca išlo je njemu, pola mojoj mami.

Mogu li sada djeca iz prvog braka tražiti nužni dio te vikendice?

Ako mogu, da li nužni dio cijele vikendice ili od novaca koji su išli mojoj mami?

 

Hvala na pomoći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija