Jump to content

Koliko smiju uzeti


Nika2411

Preporučene objave

imam plaću po ugovoru 3700,ookn od toga ono šta sjedne na račun 1000,oo kn ide na kredit i sada imam jedan postupak pravni koji se vodi s osiguranjem, njima bih sada trebala svaki mjesec još davati 630,ookn! jel to po zakonu dopušteno! jer sjedne nešto oko 3500,ookn minus kredit i je 2500,oo te da uzima još osiguranje ostalo bi nekih 1 850,ookn. jeli to dozvoljeno po zakonu? jer znam da ima nešto ono tipa koliko mora ostati ili tako nešto... unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako bude sudski pravovaljana presuda mogu ti uzeti najviše 1/3

plaće i to ne po ugovoru već koliko ti taj mjesec poslodavac treba isplatiti. pazi da ti ne blokiraju račun u banci, tada ti budu uzeli sve što se zatekne na računu ito tako dugo dok se ne namire. zatim dokaži sucu da na taj račun primaš osobni dohodak i da ti obustavu pošalju na plaću u zakonom određenom postotku. u međuvremenu dok traje dokazivanje i presuda, pokušaj poslodavca tražiti da ti isplaćuje u kešu. mislim da je to dužan ako inzistiraš. kada vide da nemaš prihoda u banci onda će se obratitii firmi. od tada počinje obustava. zakoska obustava se odnosi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija