Jump to content

Riješenje općinskog suda o preuzimanju parnice za preminulom


Tina13

Preporučene objave

Pozdrav!

 

Moj slučaj je ovakav. Danas mi je na adresu dostavljeno riješenje Općinskog građanskog suda u Zagrebu, a koje se odnosi na ovrhu koja je bila na plaći moje preminule majke. Naime, ona je bila jamac po jednom kreditu koji nije bio plaćan te su joj sudskom ovrhom sjeli na jednu trećinu plaće.

 

Za majkom smo ostale moje dvije sestre i ja, od kojih je jedna malodobna, a dvije redovno studiramo i nemamo nikakvih primanja osim obiteljske mirovine, a za nas se brine baka koja dobiva svoju mirovinu i nakanadu za udomiteljstvo.

 

U riješenju stoji:

1. da se nas 3 pozivamo da "preuzmemo postupak u ovoj pravnoj stvari, a koji je zbog smrti tužene prekinut."

2. "Obrazloženje: Riješenjem ovog suda poslovni broj xxx od datuma xxx utvrđen je prekid postupka u ovoj pravnoj stvari jer je tužena umrla.

Kako je ostavinski postupak iza pok. tužene pravomoćno okončan donošenjem riješenja o posl. br. xxx od dana xxx, koje je postalo pravomoćno xxx, to je sud iste pozvao ovim rješenjem da preuzmu postupak sukladno članku 215. st. 1. Zakona o parničnom postupku."

3. Na kraju piše da imamo pravo na žalbu u roku od 15 dana i da žalba protiv tog riješenja ne zadržava njegovu ovrhu sukladno članku 218. ZPP-a.

 

Sestre i ja smo se odrekle nasljedstva jer nismo ni imale što naslijediti te stoga ni ne možemo naslijediti dugove. Pa mene sad zanima što ja točno trebam napraviti? Kako se preuzima parnični postupak? Ili samo žalbu napišem?

 

Jer pretpostavljam da nismo dužne naslijediti to jer je mama bila samo jamac po tom kreditu, a ne glavni dužnik.

 

Molim Vas za pomoć.

 

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uložite žalbu i navedite da vi niste nasljednici stranke te nisu ispunjene pretpostavke za nastavak postupka prema vama. Priložite Rješenje o nasljeđivanju ( nije mi jasno, ako sud posjeduje isto rješenje, po kojem vas je osnovu pozvao, ali to nije ni bitno, već je bitno da istim Vi u ovom slučaju dokazujete da niste nasljednici ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija