Jump to content

Zabrana pristupa zbog poruka koje nisu prijetnja


president0

Preporučene objave

Ima li supruga pravo prijaviti policiji bivšeg dečka i tražiti zabranu pristupa!??

 

Situacija je sljedeća:

Bili su u vezi, on se počeo čudno ponašati, razišli se. Ispostavilo se da ima psihičkih problema (šizofrenija?!), bio dosta dugo na lječenju-po raznim ustanovama. Kasnije se nisu ni vidjeli ni čuli!

Prije razlaska dok nije promijenila brave, znao je upadati u stan , izderati se, i otići. Ili je znao satima noćima stajati pred zgradom preko ceste i buljiti...

To je zadnje što je čula u vezi njega...

 

Godine prolaze, ona se udala, dobila dijete.

Neki dan je ubacio u sandučić poruku da je voli, da će prihvatiti i sa djetetom. Supruga je u strahu i za sebe i dijete. Ne želi nikakav kontakt sa njime. Ja sam na poslu, tako da su pola dana sami. A ni meni nije svejdeno, jer očito sam mu na neki način i ja prijetnja kad je želi natrag!

Znači da se raspitivao o njoj, i opet kruži oko zgrade.

 

Što činiti sa pravnog aspekta??

Jer sama poruka po tekstu nije nikakva prijetnja, više je kao

poruka nekog zaljubljenog srednjoškolca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni ovo izgleda poprilično ozbiljno (i potencijalno opasno), a mislim da bi i policija trebala obratiti pozornost.

Da ne bi uvijek kad se desi tragedija bilo 'pa nismo tako nešto mogli očekivati' ili 'nitko se prije nije žalio'!

 

Urudžbirajte pismenu prijavu policiji, da Vam na Vaš primjerak potvrde primitak. Usmene prijave ne shvaćaju se dovoljno ozbiljno, i često budu 'zaboravljene'.

U prijavi navedite sve činjenice - da ima psihičkih problema, i da se liječio. Da supruga i Vi ne želite bilo kakav kontakt s njim, i da se bojite za sigurnost svoje obitelji.

 

Sama prijava vjerojatno neće polučiti nekakvim posebnim rezultatom, ali može policiji ukazati na ozbiljnost slučaja desi li se u budućnosti kakav incident.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija