Jump to content

Podjela imovine


sanjasanja

Preporučene objave

Moji roditelji imaju svoju obiteljsku kuću koja je uredno uknjižena. Prije rata zatražili su adaptaciju i nadogradnju te su moji roditelji dobili dozvolu za adaptaciju prizemlja i izgradnju niskog potkrovlja. Adaptirali su prizemlje i izgradili umjesto potkrovlja kat i kako je došao rat tako su radovi stali. Prije 13 godina, suprug i ja smo, u braku, na obiteljskoj kući mojih roditelja izgradili visoko potkrovlje (strogi centar grada - oko 100 m2). Kako sam ja dobila pravo nadogradnje, prije početka same gradnje suprug je inzistirao da mu pismeno dam polovicu prava nadogradnje što sam i napravila. Nakon toga suprug je digao stambeni kredit na svoje ime u iznosu od 25000 eura i sa tim novcem se gradio stambeni prostor. Moji roditelji su za navedeni kredit dali hipotekarno pravo na svoju kuću. Njegov otac je dao još oko 10000 eura gotovine da možemo završiti. Rate kredita je otplaćivao suprug s tim da je njegov otac davao suprugu gotovinu da može otplaćivati kredit. Na potkrovlje nije nitko uknjižen i zvanično ne postoji jer je trebalo tražiti preinaku građevinske dozvole mojih roditelja koja je glasila prizemlje i nisko potkrovlje, a kuća ima prizemlje i kat od mojih roditelja te visoko potkrovlje moga supruga i mene. Imamo se namjeru razvesti i zanima me podjela imovine. Prodaja stambenog prostora je isključena. U kući bi ostala ja sa dvoje djece i bojim se što će suprug tražiti od nas jer cijelo vrijeme braka viče da je sve njegovo. Oboje smo sve godine braka zaposleni. Molim barem okvirni odgovor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pošto niste vlasnici kuće

moguče je samo tražiti povrat djela(1/2) uloženih sredstava

kojima je povečana vrijednost kuće.

 

suprug je pametno radio i s predumišljajem

najvjerojatnije je ocu dao novac koji je i vračen kao dar.

taj iznos novca(darovanog ?) je njegova osobna imovina i vrača se u ukupnom iznosu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija