Jump to content

ugovor o doživotnom i račun u banci


anjavito

Preporučene objave

Teta i ja smo sklopile ugovor o doživotnom.Teta je tada prodavala stan pa smo upisali u ugovor da u slučaju prodaje stana novac treba staviti na njezin rč.,a ja trebam dobiti punomoć na njega i svaki jesec skidati novac da bi platila ratu privatnog doma.Teta je prije sklapanja ugovora obećala meni dio novca da vratim kredite,a ostalo bi išlo u banku.Međutim,kada smo novac donjeli u banku,ona se predomislila-dio novca je stavila na rč.koji piše u ugovoru(za godinu dana doma),a ostalo je stavila na devizni i oročila,a meni dala punomoć.Na rč.sa kojega se treba skidati za dom me nije opunomoćila.Ja sada svaki mjesec moram kod nje po karticu i na bankomat po novce te joj platiti dom.Zanima me u slučaju da ona umre-što sa novcima koji su oročeni-imam li ja pravo te novce razročiti i podići(velika svota) te joj platiti sahranu i da mi ostane kako i piše u ugovoru ili gubim sve novce?Što sa novcima na rč na koji nemam punomoć,a u ugovoru o doživotnom mi je trebala dati punomoć.To me zanima,jer ja imam 3 kredita i u slučaju smrti je nemam sa čime sahraniti,a po ugovoru sam obavezna.Kako i da li se uopće može kako dobiti novac u slučaju njene smrti?Ja se o njoj brinem iako je u domu,nosim joj gotovo svakodnevno što joj treba i više od toga,jer plaća dom 4000kn mjesečno,a potroši još 500-600 na mobitel i pelene i ljekove koje ima pravo dobiti preko socijalnog,ali ona to ne želi tražiti da joj u domu nabave,jer kaže da ju je sram.Stalno me saziva da ju vozikam po gradu jer joj je dosadno,ako nemam vremena jer radim i imam 3 djece,onda se naljuti i zove taxi.Ako neću jednog dana moći do novaca koji bi mi po ugovoru trebali pripasti,a ona to nije ispoštivala,raskinula bi ugovor da me više ne maltretira-nema svrhe,jer iako mi je teta i stalo mi je do toga da joj je dobro,ne mogu psihički durati njene hiteve za ništa.

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija