Jump to content

darovni ugovor za maloljetno dijete


pinklec

Preporučene objave

Rastajem se. Ne mojom krivnjom. Imamo dijete, stan, auto...

Suprug je iselio iz zajedničkog stana koji glasi i na njega i na mene. Odlučio je da ostanemo živjeti u stanu dijete i ja. Radi zaštite djeteta tj. kako njegova buduća žena i eventualno dijete ne bi imali nikakva potraživanja na stan jednoga dana ako se njemu nešto dogodi, odlučili smo da će on potpisati darovni ugovor kojim bi svoju polovicu stana ostavio djetetu. Dijete ima 3 godine. Može li se napraviti darovni ugovor na tako malo dijete i na koji način to izvesti? Mora li se staviti neka klauzula kojom bi dijete moglo sa punoljetnošću prenijeti stan na sebe bez da u cijelu priču uplićemo oca? Tko zna što se može dogoditi za 15 godina. Pomozite mi molim vas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ugovor će potpisati otac kao darovatelj i djetetov zastupnik (pretpostavljam Vi) u ime djeteta.

 

Djetetu treba izvaditi OIB u poreznoj jer se bez njega neće moći uknjižiti u zemljišnoj knjizi.

 

Nakon punoljetnosti djeteta ne treba ništa. Samim stjecanjem punoljetnosti može raspolagati svojim vlasništvom bez ograničenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno hvala na ovako brzom odgovoru!!!! Kupila sam Darovni ugovor u Narodnim Novinama i shvatila kako neće biti dobar za ovu našu situaciju. Morat ću otići do nekog odvjetnika da mi sastavi darovni ugovor. Možete li mi možda dati informaciju koliko bi me otprilike koštalo sastavljanje takvog ugovora kod odvjetnika?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija