Jump to content

tuzba bolnici?


tigerin

Preporučene objave

Postovani,

 

 

pokusat cu Vam ukratko i jasno iznijeti svoj problem; naime,nakon 43 dana boravka u bolnici rodila sam hitnim carskim rezom 07.05.2010. sina koji je nakon dva sata umro. Dijete nije nitko mogao vidjeti niti zivo niti mrtvo. 10.05.2010 je navodno izvrsena obdukcija (nalaz je dosao unazad 10-ak dana) i receno je da ce se dijete uskoro pokopati na Mirogoju na krematoriju (s obzirom da smo se muz i ja slozili da prepustimo bolnici pokop). Medjutim, u 7.mj osobno od sluzbenika u upravi groblja Mirogoj doznajem da moj sin nije u evidenciji te nije dovezen niti pokopan. Istog dana bolnica negira postojanje ikakve evidencije u upravi groblja (u evidenciji postoje sve osobe koje su dovezene, neovisno o dobi, cak i mrtvorodjencad). Bolnica navodi da je dijete jos kod njih u mrtvacnici te da ga nece odvoziti sigurno do 9.mj.

U 9mj. bolnica nudi da pokop obavimo u vlastitom aranzmanu, medjutim, vise nismo sigurni da li je to zaista nase dijete (s obzirom da smo dobili vec dezinformacije o pokopu) - bolnica nudi da ga pogledamo pa da se uvjerimo. Naravno, to nismo ucinili. Iz bolnice vise ne mozemo doci do nikakvih informacija. Nesluzbeno smo doznali prije cca 1,5mj da je dijete iz bolnice bilo prebaceno netom nakon obdukcije u bolnici na dodatnu obdukciju na sudsku medicinu, te da nakon svih obrada da je poslan na krematoriji Mirogoj. Dana 26.10.2010 sluzbena informacija od same direktorice krematorija jest da ne postoji nikakav zapisnik niti od bolnice niti od sudske medicine da je dijete predano na kremaciju.

Mozete li mi molim Vas barem savjetom pomoci kako ustanoviti gdje je zavrsilo tijelo mog djeteta, te postoji li osnova za tuzbu protiv bolnice s obzirom da nemam nikakav pisani dokaz osim nalaza obdukcije koji je stigao 5mj nakon smrti.

 

Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Napišite pritužbu Ministarstvu zdravstva. Ali što god napisali, ili kome god se pritužili, ne očekujte naročit učinak, a pogotovo ne brzi.

 

Što se tiče pravne strane, najbolje bi bilo da se posavjetujete s odvjetnikom specijaliziranim za medicinsko pravo.

 

Ovdje ga ne mogu navesti zbog pravila foruma, a i nemam osobnih iskustava da bih preporučivao, ali možete guglati s "odvjetnik specijaliziran za medicinsko pravo" pa ćete ga lako naći. Koliko znam, jedini je takav u Hrvatskoj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obraćam vam se revoltiran ponasanjem vecine doktora u drzavnoj sluzbi (govorim o onima s kojima sam ja i moji bliznji dosao u doticaj). Vecina ljudi u nasoj zemlji nazalost savija kicmu i ne poduzima nista kako bi ti doktori I djelatnici hrvatskog zdravstva shvatili da nisu “mali bogovi” vec zaposlenici koje mi gradjani placamo iz svoga djepa I da oni I njihove karijere ovise (barem bi u uredjenoj drzavi to tako tebalo biti) upravo o nama, tj. njihovim klijentima.

 

 

 

Naime, konkretno se radi o jednom doktoru u uglednoj drzavnoj bolnici koji ima preko nekoliko tekucih tuzbi, te brojne prigovore na svoj nacin rada koji ukoliko niste bili u doticaju s nasim zdravstvom tesko da biste vjerovali u istinitost istog. I sam sam bio prije 4-5 godina, srecom, vrlo kratko vrijeme njegov pacijent I nakon prvog pregleda na kojem sam umjesto odgovora na postavljena pitanja o daljnjem tijeku svog zdravstvenog stanja nakon ozljede dobio otresite izjave poput citiram: “tko sam ja da bih postavljao pitanja I da izvolim van iz ambulante” ustanovio da moram potraziti drugog lijecnika. Drugi lijecnik je bio puno srdacniji I ugodniji medjutim kako se sada cini nije dobro obavio posao jer moram opet na istu operaciju posto prvotna nije uspjela. No, nisam ovdje ja predmet radnje I neuspjelu operaciju na sebi mogu shvatiti kao nuzno “zlo” jer na kraju krajeva svi smo mi ljudi I normalno je da grijesimo, te I ja ponekad grijesim u svojem poslu ali ipak itekako snosim I posljedice za te greske.

 

Uglavnom, konkretan slucaj koji me potaknuo na ovaj mail (ovo nije sigurno jedino sto cu poduzeti) je moja majka koja je prebolila dvije iznimno teske operacije tumora I unatoc misljenju doktora da mozda nece prezivjeti I zasigurno nikada vise raditi sa svojih 60 godina radi, zivi I bori se kao da nikada nije bila bolesna. Dakle, moja majka je nedavno kao pjesak stradala u prometnoj nesreci i na hitnoj joj je nakon RTG-a ustanovljena ruptura kralježaška. Bez obzira na takvu ozljedu doktor ju je poslao doma na 10 dana mirovanja bez ikakve zastite (shantzov ovratnik ili neko pomagalo koje bi joj drzalo kičmu) I daljnjih uputa s dijagnozom kako citiram: “nesigurni znakovi prijeloma L2 (nema indikacije za daljnju obradu)” , te pregled u ambulanti za tjedan dana. Necu trositi rijeci na nacin ophodjenja spomenutog doktora koji je bio ispod svake razine normalnog I pristojnog, a kamoli usluznog. Tijekom tih tjedan dana bolovi su bili intenzivni te je konzumirala analgetike kako bi ih ublazila. U tih tjedan dana se pojavila I visoka temperature te dodatni bolovi u predjelu oko trbuha. Kada se majka tjedan dana nakon nesrece pojavila na pregledu I potuzila se na sve bolove doktor joj je prepisao novih tjedan dana bolovanja uz riječi kako citiram: “temperature I bolovi u trbuhu se mene ne tiču te se odite žaliti nekom drugom” I “vi ste preosjetljivi I bilo bi najbolje da se potrošite negdje pa će vam biti bolje”.

 

Iduci dan su se bolovi pogorsali te smo potrazili pomoc drugog lijecnika u drugoj bolnici. U toj drugoj bolnici su majku odmah hospitalizirali I stavili joj svojevrsni fokuser koji spriječava neželjene pokrete kralježnice, pregledali snimke I naredili detaljne dodatne preglede. Nekoliko okupljenih doktora koji su se međusobno konzultirali oko njezinog slučaja je bio iznimno iznenađen što je nisu niti hospitalizirali, niti obavili daljnje pretrage nakon dolaska u hitnu te su mi rekli da je majka u takvom stanju da bez ovog fokusera u slučaju određenih pokreta može ostati I nepokretna (naime, od trenutka nesreća do dolaska u hitnu nije uopće osjećala noge niti mogla micati njima).

 

Ovaj mail vam pišem kako bi me savjetovali koji su sve legalni instrumenti koje bih mogao iskoristiti u svrhu zaštite moje majke kao pacijenta I eventualne naknade štete, ali I zaštite svih ostalih pacijenata s kojima ovakvi doktori dolaze u doticaj I zasigurno krše mnoge zakone, a I dalje neometano primaju plaću iz naših đepova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za početak potrebno se obratiti ravnatelju ustanove u kojoj taj doktor na kojeg imate prigovor radi, po mogućnosti tražiti prijam osobno i prilikom te posjete predati mu pismeni prigovor u kojem će u svakom slučaju biti naznačeno da tražite da se provede odgovarajući postupak, ispitaju sve činjenice i nakon toga dostavi vam se pismeni odgovor. Ukoliko bi ovdje bilo bilo kakvih problema obratiti se direktno ministarstvu s pismenom pritužbom.

 

O ovom drugom "medicinskom" dijelu priče preporučam konzultacije prvo sa doktorom primarne zdravstvene zaštite, a nakon toga i prema potrebi i dalje ovisno o uputama koje ćete dobiti tamo. Naime, jesu li ili nisu u ovom slučaju poštivana pravila struke, odgovor sigurno nećete dobiti ovdje i nikako o tome nije pametno prerano donositi bilo kakve zaključke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija