Jump to content

Udruga i kršenje prava članova


Jenny1

Preporučene objave

Potreban mi je pravni savjet, naime član sam ( ili sam bio ) jednog sportskog kluba koji je registriran kao udruga građana, naime prije par godina želeći zaštititi svoja prava i njihovo poštivanje došao sam u sukob s Upravom Kluba, koji je prošle godine kulminirao mojim neopravdanim isključenjem iz Kluba, mimo svih klupskih pravilnika. Podnio sam žalbu i razne prigovore koje uprava jednostavno ignorira, a čak su i krivotvorili zapisnik s Skupštine kluba u kojem su lažirali da se raspravljalo i glasalo o mojoj žalbi, iako u stvarnosti nije. U nastojanju da zaštitim svoja prava počeo sam proučavati zakone vezane uz tu tematiku, te došao do zakona o udrugama u kojem piše da član ima pravo podnijeti tužbu županijskom sudu nadležnom prema sjedištu udruge radi zaštite svojih prava propisanih statutom udruge, tužbu (ili možda ako postoji neko drugo riješenje) bi sastavio i podnio sam, ali bi mi u tome trebala pravna pomoć, jer neznam kakvu bi vrstu tužbe trebao podnijeti, a zanima me dali i koliko troška bih imao podnošenjem tužbe.

Molio bi ako netko zna da mi pomogne ,jer se ne želim predati u borbi za svoja prava i želim stati na kraj neovlaštenim bahatim postupcima Uprave, koja se ponaša kao da je Klub njihovo privatno vlasništvo, a ne udruga građana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

u 99% udruga je tako,

dajem vam podršku,baš me zanima da li ćete uspjet to rješiti i kako

ja sam se žalio u ured državne uprave -odsjek za udruge (ima u županiji),

ma kaži mi neće s e st ima zahebavati,

pa takvih slučajeva ima na tisuće

nisu vrijedni spora

sve u svemu ne možete im ništa i to oni znaju..

mene su htjeli lopovi na skupštini kazniti jer sam iznio podatke koji su to potvdili,

skupština odbila da me s e kazni tj dali mi povjerenje,

oni prvi sljedeći sastanak Izvršnog odbora gdje je većina tih lopova,zabranili mi da se KANDIDIRAM na bilo koju funkciju u narednih deset godina,bio tajnik i dao ostavku zbog lopovluka

ta kazna niti postoji,niti su oni ovlašteni da me kažnjavaju

i to nisu nigdje zapisali niti me obavjestili službeno samo su među sobom izglasali,tako da se ni ne mogu žalit ,zapisnik niti daju niti imaju

katastrofa što se to radi u udrugama

oni koji su nadležni da ih kontroliraju neće..

da rade posao za koji su plaćeni

pitam ih zašto..oni mi kažu to su budale koje su mi u stanju auto zapaliti,izbušiti gume,istući na ulici,ne želim to..bolje mir

u kakvoj državi živimo,nikad kod nas neće biti pravne države jer smo takvi mentalitet,barbarski balkanskki,većina lopovi ,mulajtori,lažovi..

pošten čovjek samo može da nahebe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija