Jump to content

pravo na doplatak za pripomoć u kući čl.101 ZOPHB


davor1973

Preporučene objave

naime,prije tri dana geler koji sam nosio 18 god.se pomaknuo i paralizirao mi lijevu nogu.djelomično sam nepokretan i potrebna mi je pomoć pri kretanju kako bi obavljao kućne i životne poslove.operacija je nužna te ću danas saznati da li će ista biti obavljena u draškovičevoj (traumatologija),ili ću ipak morati kod specijalista ortopeda što upućuje u ozbiljniji operacijski zahvat.da li imam pravo na doplatak po navedenom članku ili fizičku pomoć volonterskih udruga za branitelje...ili bilo kakvu pomoć?

hrvi sam sa 60% za stalno, s 100% nesposobnosti za rad u mirovini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

4. PRAVO NA DOPLATAK ZA PRIPOMOĆ U KUĆI

 

Članak 101.

(1) Korisniku opskrbnine koji zbog trajnih promjena u zdravstvenom stanju ne može sam ispunjavati osnovne životne zahtjeve pripada doplatak za pripomoć u kući, ako ne koristi doplatak za njegu i pomoć druge osobe po ovom Zakonu ili drugim propisima.

(2) Doplatak za pripomoć u kući iznosi mjesečno 23% utvrđene proračunske osnovice u Republici Hrvatskoj.

(3) Doplatak za pripomoć u kući ne isplaćuje se za vrijeme koje je korisnik doplatka proveo u zdravstvenoj ustanovi ili drugoj ustanovi u kojoj mu je osigurana njega i pomoć druge osobe.

 

Dakle, da bi ostvarili navedeno pravo iz članka 101. ZOPHBDR-a morate ispunjavati slijedeće uvjete (kumulativno):

1. da ste korisnik opskrbnine

2. da su kod vas nastale trajne promjene u zdravstvenom stanju zbog kojih ne možete ispunjavati osnovne životne zahtjeve te

3. da niste korisnik doplatka za njegu i pomoć druge osobe po ZOPHBDR-a ili drugim propisima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija