Jump to content

Jamac - Hipotekarni kredit


Kerem

Preporučene objave

Ja sam jamac po kreditu. Budući da je dužnik prestao plačati kredit, meni je sudski blokiran štedni račun. Na računu imam dovoljno sredstava za podmiriti kompletan kredi pa mi svaki mjesec pripisuju ratu kredita.

 

Moram još napomenuti da su mi u banci rekli da kredit nije hipotekarni iako sam ja kasnije preko ZK uloška saznala da je po tom kreditu dužnikova kuća pod hipotekom.

 

Zanima me da li je banka postupila po zakonu blokirajući mi štedni račun o čemu me nisu prethodno ni obavijestili već sam to slučajno saznala, te dali je zakonito to da se prvo pokušavaju naplatiti preko mene kao jamca a ne preko hipoteke na dužnikovu kuću.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kerem je napisao:

Ja sam jamac po kreditu. Budući da je dužnik prestao plačati kredit, meni je sudski blokiran štedni račun. Na računu imam dovoljno sredstava za podmiriti kompletan kredit pa mi svaki mjesec pripisuju ratu kredita.

 

Moram još napomenuti da su mi u banci rekli da kredit nije hipotekarni iako sam ja kasnije preko ZK uloška saznala da je po tom kreditu dužnikova kuća pod hipotekom.

 

Zanima me da li je banka postupila po zakonu blokirajući mi štedni račun o čemu me nisu prethodno ni obavijestili već sam to slučajno saznala, te dali je zakonito to da se prvo pokušavaju naplatiti preko mene kao jamca a ne preko hipoteke na dužnikovu kuću.

 

Dali ja kao jamac mogu sebi osigurati naplatu od dužnika tako da uknjižim pravo zaloga na spomenutu nekretninu iako je pravo zaloga na tu nekretninu već uknjižila banka a potom i Porezna uprava?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija