Jump to content

Suparničari i dostava pismena


Porfirija

Preporučene objave

Pozdrav. Ispričavam se ako sam na krivom topicu jer se stvarno u pravo nimalo ne razumijem.

 

Suparničar sam (tuzenik) u jednom postupku s tim da druge suparnicare ili ne poznajem uopce ili znam za njih, ali ih ne poznajem. Sud se pozvao na clanak 147 ZPP-a prema kojem ima pravo odrediti jednog od suparnicara kao primatelja pismena.

 

U nasem se slucaju suparnicari ne poznaju ili se djelomicno poznaju pa nemaju zajednickog zastupnika.

 

Zanima me zasto zapravo sud odredjuje jednog od nas kao primatelja pismena (jer ima adrese svih pa ga nista ne sprijecava da pise svakom od nas 10), koje su obaveze i odgovornosti zajednicko primatelja pismena? Sto ako mene primatelj pismena ne pozna i ne obavijesti me o sljedecem rocistu ili necem trecem? Kako on uopce moze biti odgovoran za primanje pismena i obavjestavanje ako ne zna sve ljude koje mora obavijestiti. Tko njemu nadoknadjuje troskove (telefona, pisanja...)? Nitko nas nije pitao poznajemo li se mi uopce?

 

Unaprijed hvala na odgovoru i jos se jednom ispricavam ako samu krivom topicu jer stvarno nemam blage veze o pravu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija