Jump to content

kako dalje???


libero

Preporučene objave

Pozdrav

Nadam se da ću moći dobiti savjet kako dalje u ovoj nezavidnoj situaciji.Prošle godine smo dobili ponudu za prodaju naše obiteljske kuće zajedno sa zemljom koja se nalazi okolo.Međutim sva ta zemlja je već godinama upisana samo u katastar,a ne i gruntovnicu,tamo je još upisana na pokojnu prabaku.Poslije njene smrti vlasnici su postali moj djed,njegovo 2 braće i 1 sestra.Kako je djed preminuo njegov dio nasljeđuje moj otac,baka,i još 4 braće i sestara.Zavrzlama totalna.Kako nitko o tome nije razmišljao do dolaska "kupca" to je godinama bilo tako.Nitko nije mogao posebno prodati zemlju bez međusobnih potpisa.Dolazkom kupca svi su se osjetili pozvani da pokupe svoj dio kolača.On je obećao svima dati novce i mojim roditeljima ,baki uplatiti novac za stan u vrijednosti kuće.Uplatili su polovicu novca za stan i na tome je ostalo.Svi ostali su dobili novac.Tad su počeli problemi kad je moj otac pokrenuo sudski postupak za sređivanje zemlje to traje i traje.Kupac ne daje novac već duže vrijeme.Uopće me i sram reći da se nikako pravno nije zaštitio od prevaranta.Jučer sam slučajno gledala na katastru i neki ddrugi čovjek je upisan da ima posjedovni list naše kuće,zemlje,puta.Taj čovjek je nama došao doma da se iselimo u proljeće jer on gradi.Mi niti njemu nismo prodali ništa,niti ga ikad vidjeli.Izgleda da smo naletili na preprodavača zemlje koji je na mudar način iskoristi naivnost mog oca,prodao zemlju i sad ga boli briga.Otac tvrdi da on njemu nije nikakve papire potpisivao,više pojma nemam,ova situacija ubija.Kako dalje,što uopće?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija