Jump to content

Diplomski rad


rujans9

Preporučene objave

Dobar dan/jutro/večer!

 

Zanima me mišljenje pravno stručnih osoba o temi diplomskog rada i njegovih autorskih prava. Naime, moj fakultet od ove godine zahtjeva da u diplomskom radu bude jedna od slijedećih izjava:

 

IZJAVA

 

 

Diplomski rad sam izradio/la samostalno u suradnji sa mentorom i uz poštivanje pozitivnih građevinskih propisa i znanstvenih dostignuća iz područja građevinarstva. Građevinski fakultet u Rijeci je nositelj prava intelektualnog vlasništva u odnosu na ovaj rad.

 

 

 

 

 

 

(vlastoručni potpis studenta/ice)

__________________________________

Ime i prezime studenta/ice

 

 

 

 

 

 

Rijeka, ___.___.2010.

 

IZJAVA

 

 

Diplomski rad sam izradio/la samostalno u suradnji sa mentorom i uz poštivanje pozitivnih građevinskih propisa i znanstvenih dostignuća iz područja građevinarstva. Građevinski fakultet u Rijeci i institucija/tvrtka (ime institucije/tvrtke) u suradnji sa kojom je rad izrađen nositelji su prava intelektualnog vlasništva u odnosu na ovaj rad.

 

 

 

 

 

 

(vlastoručni potpis studenta/ice)

__________________________________

Ime i prezime studenta/ice

 

 

 

 

Rijeka, ___.___.2010.

 

Time ispada da studentu ne pripadaju nikakva prava na rad na osnovu kojega stiče diplomu što mi se čini nepravedno. Da li to znači da bivši student taj rad također ne smije nigdje prezentirati? Ne smije ga po potrebi daljnje razraditi i iskoristiti?

 

Nadalje, zanima me da li zahtjevanje ovakve izjave kao uvjet za diplomu predstavlja kršenje kakvih etičkih, moralnih ili (pod)zakonskih propisa, zakona, ustava ili bilo kakvih "pozitivnih" ili "negativnih" propisa?

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija