Jump to content

pomoć oko mojih prava


0posejdon0

Preporučene objave

Podnio sam zahtjev za zaštitara i dobio odgovor da se moj zahtjev odbija prema članku 25 Zakona o privatnoj zaštiti i članku 96. st. 1 Zakona o općem upravnom postupku (ovo drugo uopće ne razumijem zašto su naveli kao razlog).

Prije više od 3 godine kao maloljetnik(17 god) na prekršajnom sudu sam dobio odgojnu mjeru sudskog ukora.

Također sam u tom periodu počinio još jedno kazneno djelo,ali za njega nisam išao na sudu niti ikako odgovarao.

Ponavljam da se to dogodilo prije više od 3 god i da se ništa slično nije ponovilo.

Da li je zahtjev opravdano odbijen?

Kasnijim informiranjem sam čuo da postoji mogućnost rehabilitacije,kada prođe određen period vremena i ništa se slično ne ponovi.Da li to vrijedi i u mom slučaju?

Molio bih za ozbiljnu pomoć.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

potvrdu?

U rješenju kojim se zahtjev odbija navedeno je da ne ispunjavam uvjete za izdavanje dopuštenja za obavljanje poslova privatne zaštite-zaštitara utvrđene člankom 23.,a u svezi članka 20. stavka 1. točka 7. Zakona o privatnoj zaštiti

Jedini razlog za to nalazim u već navedenim počinjenim prekršajima kao maloljetnik.

Kasnijim informiranjem saznao sam za mogućnost rehabilitacije prema KZ članak 85.točka 5. koja je trebala već nastupiti u mom slučaju.Da li sam u pravu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija