Jump to content

obračun dnevnica i putnih troškova u inozemstvo


skarlet

Preporučene objave

Išla sam na službeno putovanje u Prag osobnim automobilom jer nije bilo druge mogućnosti u odnosu na polazak i povratak. Zanima me kako se obračunavaju dnevnice i putni troškovi obzirom na upotrebu osobnog automobila. Neke dane imala sam plaćen smještaj i hranu a neke dane ne. Npr. prvi dan sam morala iznajmiti sobu jer mi je plaćen smještaj tek od narednog dana. Obzirom na duljinu puta i početak seminara to je bio jedini izbor.

Prvoga dana u hotelu imala sam tek večeru, a zadnji dan završilo se ručkom (u plaćenim troškovima).

Računovodstvo kaže (u pitanju je srednja škola)da će obračunati putne troškove samo do granice, te da će obračunati tuzemnu dnevnicu. Za račune goriva kažu da im oni iz Austrije ne znače ništa jer da po zakonu njih ne smiju priložiti. Znam da zvuči čudno, meni je sve jasno, ali na koje zakone i tumačenja da se pozovem kako bih izašla iz ove zavrzlame.

Unaprijed zahvaljujem na pomoći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dnevnice i putni troškovi u inozemstvo mogu se prihvatiti, odnosno obračunati jedino u slučaju ako VAm je poslodavac prije službenog puta uplatio posebni doprinos za zdravstveno osiguranje za putovanje u inozemstvo.

Čudi me da Vas je srednja škola uputila u inozemstvo a da VAm to nije uplatila. Pitajte u računovodstvu da li VAm je to bilo uplaćeno. Ako je postoji točno određena tarifa za dnevnice po državama.

Mislim da biste trebali pogledati NN 148/2005

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija