Jump to content

Urušavanje zida radi elementarne nepogode ili dubinskih voda!


nikosat

Preporučene objave

Bog ne znam da li sam i ovaj put na pravom mjestu ali vas molim za pravni savjet(kakve ja susjede ima ne bih nikome poželio)naime usljed jakih kiša,proglašena je elementarna nepogoda ( na svu sreču,možda mislim)urušila su se dva zida ,donji zid je u vlasništvu moga susjeda to je suhozid sa dijelom betona star ne zna se koliko oko 150 godina možda,na vrhu njega ima oko 1 metar zemlje i dalje je moj zid u visini 1,40 m star nekih 40 godina a donji je visina 2,60 m, donji zid je bio udaljen od zida od sujedove kuče nekih pola metra ili više ne znam točno i nikad ništa se nije događalo,sad je taj zid kliznuo cijeli u komadu prema susjedovoj kuči i naslonio se na njegovu kuču jednim dijelom i stao je na tome,povukao je moj zid betonski(nije armiran) ali je potonuo jednim dijelom i puknuo je na više mjesta i za sobom je povukao 2 metra zemlje od zida iz moga vrta koja se spustila za nekih pola metra cijelom dužinom,u cijelom ludilu sam zvao vatrogasce i centar 112 što su oni sve uredno evidentirali i obečali da če nekoga poslati,naravno pogađate niko nije ni došao ni prišao niti su se ikad više javili na brojeve telefona i moba(dijelom što su imali jako puno intervencija) ali su se trebali barem javiti na tel što se događa,ali dobro takvi smo mi valjda,ja sam uz pomoč nekoliko dobrih sujeda prekrio cijeli vrt i sve urušene zidove da kiša više ne natapa tu zemlju( susjed čiji je donji donji zid nije ni prišao ni doašo)dalje ja sam sve uredno slikao sa svih strana i opširno napisao podatke i sve i predao dokumentaciju gradu Dubrovniku koju je proglasio elementarnu nepogodu pa če sad valjda obilaziti prijavljenu štetu i procjenjivati kolika je i dr.Ja sam sujeda uredno obavijestio na tel što se dogodilo odma nakon urušavanja,nisam ga čak ni vidio da je pogledao što se dogodilo,da bi on mene zvao nakon 2 dana da dođem do njega da se"dogovorimo" kako čemo riješiti problem,ja sam rekao da nemam što govoriti sad i da čemo vidjeti kako se stvari budu odvijale,a on meni da mu moram što prije dignuti taj zid od kuče da mu ne napire na kuču(ako ste pratili u njegovom je vlasništvu)da ja to moram sve napraviti što hitnije(predivni susjedi zar ne)ja sam u rekao da to tako ne ide da če se znati puno više za par dana kada budu popisane štete,e sad mene zanima pošto je taj zid njegov i ide jedan trokut od vrha toga zida prema zapadu je njegovo vlasništo u dužini nekih 15 metara ,dakle počinje sa nule na istoku a na zapadu je nekih 3 metra širina,ali oni nisu bili u posjedu toga trokuta nikad niti mogu doči do njega,ja nisam ni znao da je to njihovo sve do prije nekih 10 godinaa u posjedu toga je moj pokonji otac od 1963 godine,znači mi smo faktički vlasnici temeljem dosjelosti i niko nas nikad nije ometao u tom posjedu niti usmeno niti pismeno,e sad pošto ču ja najvjerojatnije uz pomoć države obnoviti taj zid,šteta je ogromna i nepristupačan teren(dalje od puta je nekih 150 metara) to če skupo stajati najmanje nekih 20 000€,da li ja mogu od njega tražiti sudjelovanje u troškovima,naravno putem suda jer sa njima drugačije ne možeš ili da ga obnovim sam i da onda napravim tužbu za knjiženje tog trokuta i pripojenje mojoj parceli(odustajanje njegovo od popravka zida,da mi da pismenu obavijest ovjerenu kod javnoga bilježnika, ne vjerujem da če pristati jedino putem suda, ili da mu preko odvjetnika pošaljemo upit da li je spreman sudjelovati u troškovima popravka,jer sumnjam da če država to popraviti brzo i u cijelosti podmiriti izvođaća radova, da da pismeni odgovor u nekom roku ovjeren kod javnog bilježnika a ako ne odgovori da če se smatrati da odustaje od prava polaganja vlasništva na taj trokut jer se stvari moraju čim prije riješavati zbog opasnosti od daljnjega urušavanje moje zemlje i objekata poviše njegove kuće,čak i opasnosti da se sruši njegova kuća) jer taj trokut nema broj parcele i pripada njegovoj zgradi u katastraskom planu,jer sam faktički vlasnik toga več oko 47 godina bez ometanja,što bi mi predložili ako imate neki ok prijedlog zahvaljujem lijepo!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija