Jump to content

prava? otpremnina?


Rocky77

Preporučene objave

Rocky77 je napisao:

Poštovani,

radio sam za istu firmu više od dvije godine na ugovor o radu koji mi se produživao svakih mjesec dana zbog takozvanog povećanja obujma posla Ovaj mjesec mi nisu produžili ugovor. Kakva su moja prava sad? Da li imam pravo na otpremninu?

Unaprijed zahvaljujem

 

Moze li molim Vas odgovor ili nitko nije upucen u navedeno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imate pravo na otpremninu pošto ste bili zaposleni više od dvije godine.

Otpremnina mora biti u iznosu 1/3 plaće (uzima se prosjek primanja zadnja 3 mjeseca) za svaku navršenu godinu.

Također imate i pravo na naknadu s burze. Ako se ne varam imate rok od mjesec dana da se javite na burzu i na HZZO (za ostvarivanje prava na zdrastvenu zaštitu).

Naknada se trenutno čeka cca 45 dana ali onda Vam isplate i zaostatke.

 

Za prijavu na burzu treba Vam:

* radna knjižica

* osobna iskaznica (mora biti važeća) ili potvrda o boravištu

* odluku o prestanku radnog odnosa (s datumom, razlogom i objašnjenjem razloga prestanka radnog odnosa) ovjerenu i potpisanu od poslodavca

* potvrdu o visini plaće umanjene za doprinose za obvezna osiguranja za puna tri mjeseca koja su prethodila prestanku radnog odnosa (ili bolovanja) ovjerenu i potpisanu od poslodavca

* presliku radne knjižice (svaka stranica na kojoj nešto piše)

* tekući račun bilo koje banke (na njega će se uplaćivati mjesečni iznosi novčane naknade)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moja isprika zbog netočnog odgovora.

Na žalost, po dole navedenom, nemate pravo na otpremninu jer u Zakonu o radu članak 119. stoji "Radnik kojem poslodavac OTKAZUJE nakon dvije godine neprekidnog rada, osim ako se otkazuje iz razloga uvjetovanih ponašanjem radnika, ima pravo na otpremninu u iznosu koji se određuje s obzirom na dužinu prethodnog neprekidnog trajanja radnog odnosa s tim poslodavcem."

 

Kako Vama poslodavac nije otkazao Ugovor o radu već je Ugovor istekao ,na žalost, nemate pravo na otpremninu.

 

Još jednom isprika zbog mojeg netočnog odgovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija