Jump to content

Zagrebparking - opomena pred tuzbu


cash_hr

Preporučene objave

pozdrav!

 

u proljece me dignuo pauk jer sam bio parkiran na nogostupu.

odmah sam se zalio (mislim da je zalba isla, po novom, komunalnom redarstvu) da su me digli premda sam dosao kuci sa posla na 20 minuta i premda je bilo, sto sam dokazao i slikama koje sam naknadno slikao a koje odgovaraju slikama zagrebparkinga, 1.4 metara prostora za pjesake.

 

od tada me sud nije zvao (kako je prije bio obicaj) a zagrebparking mi je poslao opomenu pred tuzbu ako im ne platim dizanje auta.

 

sto da radim?

 

tnx

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

www.dnevno.hr/vijesti/zagreb/kazna_od_300_kuna_za_parkiranje_na_nogostupu_je_nezakonita/138889.html

 

ako nema kazne za učinjeni prekršaj(ili ako nisi kriv za prekršaj).

nisu smjeli dignuti auto.

prije neg platim premještanje auta ja bi čekao odluku suda.

 

komunalni redar nema pravo tražiti premještanje vozila ako je ostalo više od 1m za prolaz pješaka.

trošak premještanja vozila snosi onaj ko je naručio uslugu.

 

tek kad dobiješ rješenje za ovrhu (od javnog bilježnika )piši žalbu,u zakonskom roku (8 dana )i osporavaj dug u cijelost.

uz žalbu priloži odluku Ustavnog suda.

 

 

http://static.oglasnik.hr/clanak/ustavni-sud-o-pauku-zagrebparkinga,61

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što je taj Zagrebparking? Šoferi i čuvari parkirališta.

 

Ti ljudi nemaju pojma koje su zakonske osnove za premještanje vozila.

 

Njih jedino zanima nalog.

 

Savršeno ih nije briga da li je zakonito izdan jer za njega ne odgovaraju oni, niti snose posljedice zbog greške onog tko ga je izdao.

 

Njihovi troškovi postoje, moraju se platiti, zakon jasno određuje da je to vlasnik vozila, stoga upuštanje u spor u ovršnom postupku je čisto bacanje novaca.

 

Stojim iza onog što sam naveo pod #2.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Komunalni redar uopće nije ovlašten odrediti premještanje vozila s ceste (što uključuje sve dijelove ceste, dakle i nogostup), nego samo sa zelenih i sličnih površina na koje se ne odnosi Zakon o sigurnosti prometa na cestama, nego odgovarajući zakoni o komunalnom redu. To ovlaštenje ima, uz policiju, samo prometni redar.

 

Ako je Zagrebparking premještao na poziv komunalnog redara, dakle neovlaštene osobe, nema temelja za utjerivanje troška premještanja.

 

Osim toga, jedan korisnik je na Legalisu opisao primjer da je prvostupanjski sud odbio ovršni zahtjev (tužbu) Zagrebparkinga u slučaju kad nije bilo utvrđeno postojanje prekršaja.

 

Inače, trošak premještanja Zagrebparking može tražiti i od korisnika vozila u trenutku počinjenja prekršaja i od vlasnika vozila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I prometni i komunalni redari imaju ovlasti izdati naloge za premještanje vozila, svatko iz svog djelokruga.

 

Premještanje vozila je radnja za koju postoje troškovi i oni se moraju platiti.

 

Za radnje po ZSPC je vlasnik vozila, a za komunalne propise je lokalna samouprava.

 

Prvostepene presude su ipak nepravomoćne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ok, malo sam zbunjen.

 

dakle, da poblize objasnim.

digli su mi auto koji je bio vise od 5 metara udaljen od raskrizja, te gdje je bilo 1.4 metra prostora za pješake.

 

kada sam došao u tagrebparking dignuti auto, pitao sam komunalnog redara zasto su mi dignuli auto, a ovaj je slegnuo ramenima i reko: mozes se zaliti.

 

nisam platio ni globu ni "uslugu" dizanja automobila, vec sam se zalio na adresu koja je pisala u kazni.

slikao sam auto na identicnom mjestu gdje je bio parkiran sa razvucenim metrom kako bi se vidjela udaljenost od 1.4 metra, i sa tim slikama sam poslao zalbu.

 

no, do dan danas me prekrsajni sud nije zvao, a zagrebparking se prijeti tuzbom.

 

da li da im javim da sam se zalio?

kolko mogu biti sudski troskovi ako izgubim spor?

ili samo da cekam tuzbu pa da se onda zalim?

u privitku je slika sa metrom.. druga slika je di se vidi brojka 140 cm na metru.

 

tnx!

 

p.s. "prekrsaj" je bio 28.06.2010

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija