Jump to content

mogućnosti OPG-a


vitta

Preporučene objave

Pozdrav forumašima i moderatorima!

Imam veliko seosko imanje s dosta njiva, pašnjaka i voćnjaka.Posla nema, okrećem se samozapošljavanju.

Želja mi je proizvoditi i prodavati proizvode s tog gospodarstva na tržnici. Zanima me što je u tom smislu dozvoljeno? Evo konkretnih pitanja:

 

1. Dali mogu prodavati različite proizvode od voća, povrća, čajeva, sokova domaće proizvodnje, divljih plodova i sl. i gdje je popis proizvoda taksativno naveden.

 

2. Dali mogu prodavati meso životinja uzgojenih na imanju ili prerađevine od mesa tipa čvarci, kobasice, sušeno meso u koliko imam rashladnu vitrinu i ostale tehničko-higijenske uvjete?

 

3. Dali smijem prodavati na istom štandu i domaći kukuruzni ili raženi kruh od mojih žitarica i pečen u domaćoj krušnoj peći.

 

3. Dali je to moguće raditi bez OPG-a ili je on obavezan ili će ulaskom u EU biti obavezan?

 

Pomagajte znalci i upućeni!!!

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da bi ste otvorili OPG uvjet je da u posjedu (ne nužno u vlasništvu,znači, može biti i u najmu) imate objekt za poljoprivrednu proizvodnju,zemljište ili stoku.

 

Prilikom registracije, definirate da li se kroz OPG bavite isključivo poljoprivredom, da li je poljoprivreda pretežita djelatnost ili je dodatna djelatnost.

 

Poljoprivredne djelatnosti koje upisujete u OPG mogu biti:

voćarstvo,pčelarstvo,ratarstvo,peradarstvo,vinarstvo,vinogradarstvo,stočarstvo,ribarstvo i povrtlarstvo.

 

Vezano uz navedene upisane djelatnosti možete prodavati i svoje proizvode (čajeve,voćne sokove,mesne prerađevine...) naravno, uz prethodnu suglasnost i rješenja o MTU i sanitarnim dozvolama.

 

Sve navedeno ne možete prodavati bez registriranih djelatnosti (putem OPG-a, obrta ili trgovačkog društva) .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija