Jump to content

zamjena manjeg stana za veći-oslobođenje od plaćanja poreza


bubica15

Preporučene objave

Vlasnica sam stana od 51m2 u kojem živim sa suprugom i sinčićem (vlasništvo stana stekla sam Ugovorom o dosmrtnom uzdržavanju za koji nisam platila porez-radi prijenosa vlasništva stana s mojeg oca na dijete tj. mene).Radi nedavnog proširenja obitelji, tražimo veći stan od cca 60m2(u novogradnji).

Koji porez bih trebala platiti i da li imam pravo na oslobođenje od plaćanja poreza budući da se radi o nekretnini kojom se rješava stambeno pitanje (suprug nema u vlasništvu nekretninu).

Unaprijed hvala na odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kod zamjene nekretnina stjecatelj veče nekretnine plaća porez na promet nekretnina i to za razliku kvadrature od stana kojeg je posjedovao i novog stana ako je novi stan veči.

 

za poreznu olakšicu bitno je i to dali nekood članova obitelji ima nekretninu u kojo je moguć život.

 

izbjegavanje plaćanja poreza je moguće ako nekretninu koju dobijete zamjenom opteretite kreditom (hipoteka)

za visinu hipoteke umanjuje se procijenjena vrijednost stana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

kod zamjene nekretnina stjecatelj veče nekretnine plaća porez na promet nekretnina i to za razliku kvadrature od stana kojeg je posjedovao i novog stana ako je novi stan veči.

 

Ne.

 

Zakon o porezu na promet nekretnina, čl.6.:

 

(1) Obveznik poreza na promet nekretnina je stjecatelj nekretnine.

(2) Obveznik poreza na promet nekretnina pri zamjeni nekretnina je svaki sudionik u zamjeni i to za vrijednost nekretnine koju stječe.

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija