Jump to content

Otvaranje obrta- grafički dizajn, tisak na majice


dbist

Preporučene objave

Bok

 

dakle zanima me slijedeće.

Kako u naslovu pise otvorio bi obrt koji bi se bavio grafičkim dizajnom i web dizajnom, tiskom na majice (imam potrebne strojeve) koje bi prodavao isključivo preko interneta (web shop ili katalog), po narudžbi i preko distributera (prijateljica ima gift shop), izradom samoljepljivih naljepnica koje bi se isto prodavale preko interneta i po narudžbi.

 

 

Zanima me:

1. da li si moram plačati doprinose, pošto sam već zaposlen u jednoj firmi

 

2. koji NKD trebam upisati u radnu knjižicu da bude sve u redu

 

3. da li je moguće sve to raditi iz stana jer ne vidim potrebu za prostorom ako sve narudžbe i poslove obavljam telefonski i preko e-mail-a.

 

Unaprijed hvala na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Ne plaćate redovite mjesečne,obrtničke doprinose temeljem Rješenja porezne uprave već tek po isteku poslovne godine, nakon predaje godišnje prijave poreza na dohodak.

To znači, ostvareni dohodak iz obrta je osnovica za uplatu 20% mirovinskog,15,5% zdravstvenog osiguranja.

 

2. Ne upisujete NKD u radnu knjižicu već u obrtni registar tj.obrtnicu i to:

18.12.-Ostalo tiskanje i

47.91.-Trgovina na malo preko pošte ili interneta

 

3. Djelatnost 18.12 nije moguće obavljati u stambenom prostoru dok 47.91. jest. Stoga kao osnovnu djelatnost prijavite trgovinu na malo putem pošte i interneta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Puno hvala na odgovorima

 

još imam jedno pitanje:

 

Koji NKD bi trebao upisati za izradu/izrezivanje PVC naljepnica.

 

Bio sam na poreznoj i raspitao sam se malo i gospodin s kojim sam pričao rekao je da to spada pod Ostali tisak - tisak naljepnica i etiketa. Meni nije jasno ovaj "tisak" dio jer ja neću tiskati naljepnice nego izrezivati. Da li je to isto :misli:

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Pozdrav, otvorio bih poduzeće koje bi se bavilo izradom reklamnih vrećica, ono što me najviše zanima je to da li ja za takvu vrstu posla moram imat registrirani neki proizvodni pogon, firma bi mi bila prijavljena na kućnu adresu. Isto pitanje da li je to moguće radit iz stana ili kuće ili ipak moram iznajmit neki pogon.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija