Jump to content

povrat jamcu za otplaćeni kredit


lina01

Preporučene objave

Otplatila sam dio kredita po kojemu sam bila jamac prije 10 godina. Osoba koja je podigla kredit je na dužem bolovanju i ista banka joj uzima od primanja za drugi kredit i ostala dugovanja, tako da joj ostaje onaj zakonski minimum.

Koje su moje pravne mogućnosti prema toj osobi za povrat novca koji sam ja uplatila? Da li se podiže tužba ili? Koji je postupak?

 

Na žalost, nisam u mogućnosti stupiti u kontakt s osobom kojoj sam otplatila kredit (živi u drugom gradu, isključen telefon, mobitel promijenjen, preko sestre sam doznala da negira svako postojanje duga i tvrdi da lažem da plaćam njezin kredit).

 

Zahvaljujem na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete ju uvijek tužiti i tužbom tražiti povrat novca. međutim, ako ima još jedan kredit i na zakonskom je minimumu, necete joj moci sjesti na placu. pokusajte se informirati da li je ta osoba vlasnik jos neke imovine,nekretnine i sl. također, tužba se isplati jedino ako imate pisane dokaze da ste uistinu bili jamac i da ste otplatili dio kredita (uplatnice ili sl.)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija