Jump to content

Pogreška u proceduri?


bbijeli

Preporučene objave

Pozdrav svim forumašima,molim savjet!

 

Sredinom lipnja 2008.počinio sam prometni prekršaj,dva mjeseca nakon toga dobio sam prekršajni nalog MUP-a PU-vukovarsko-srijemske na koji sam pravovremeno uložio prigovor.

 

U listopadu 2010.dobio sam presudu Visokog prekršajnog suda u kome se prigovor odbija kao neosnovan.

 

Moje pitanje je slijedeće:

Zašto prigovor nije otišao na prekršajni sud u Vinkovce već odmah na visoki prekršajni u Zagreb,odnosno dali je to OK ili je došlo do pogreške u proceduri?

 

Postoji li mogućnost preinake novčane kazne u uvjetnu zbog vrlo teške materijalne situacije koju bih potkrijepio dokazima te kome bih takav zahtjev mogao poslati?

 

Zahvaljujem na odgovorima i savjetima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

Nema greške u proceduri.

 

Odluke VPS-a su konačne i izvršne, nikakva više uvjetna se ne može tražiti.

 

Inače, novčane kazne ne mogu na uvjet nego samo zatvorske kazne.

 

Ukoliko tu novčanu ne platite, preinačit će se u zatvorsku kaznu, 300 kn = 1 dan, minimalno 3 dana.

 

G. podpetica je u pravu, ako po primitku naloga pravovremeno ne uložite prigovor onda vam PP automatizmom šalje predmet na VPS umjesto na nadležni Prekršajni sud.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prigovor osobno predao u PP u zakonskom roku,gdje je uredno zaprimljen.Kolega je imao vrlo sličan prekršaj,naime radi se o prekoračenju brzine,i predmet mu je otišao nakon prigovora na prekršajni sud u Vinkovce.

Kako nisam pravnik zato se i obraćam ovom forumu i njegovim članovima.

Imam osjećaj da je preskočena jedna stepenica te molim odgovor i pojašnjenje procedure.

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija