Jump to content

UGRIZ PSA - NAKNADA 85.000 KN?!


anonimno

Preporučene objave

Danas je stigla šokirajuća tužba od susjede koju je prije 6 mjeseci u mom dvorištu ugrizao pas (doberman). Dotična je nepozvana ušla u dvorište i iako zna da imamo psa na lancu slobodno krenula uz stepenice gdje ju je pas zaskočio i ugrizao za nogu. Susjeda je tada govorila da ne zna gdje joj je bila pamet, da se zamislila, da zna da imamo psa na lancu koji je agresivan i nije spominjala nikakvu tužbu. Provjeravali smo stanje njezina zdravlja, no rekla je da ima zdravstveno osiguranje koje će to pokriti. U međuvremenu je oko nove godine, pas otrovan teškim kemijskim otrovom, no ne možemo dokazati da ga je ona otrovala iako nije mogao sam uzeti otrov, a nikamo se ne kreće iz dvorišta (ograđen je i na lancu). Nakon skupocjenog liječenja i više od mjesec dana boravka u kući, pas je ozdravio, a evo stiglo je i novo veselje. Susjeda je angažirala odvjetnika koji za njezine duševne boli i troškove liječenja traži 85.000 kuna. Nije mi jasno kako ima pravo tražiti nešto nakon toliko vremena, uz to -znala je da imamo psa, pas je na lancu, a u dvorištu imamo nekoliko obavijesti "oštar pas". Uz tužbu je navela liječničke navode, ali nigdje nije priložila troškove liječenja tako da mislim da joj je sve to pokrilo zdravsteno osiguranje. Kada ju je pas ugrizao, veterinar je pregledao psa i ustanovio da nije bijesan (redovito ga cijepimo). Molim pravni savjet. Nije mi jasno - znači li to da svatko može svjesno ući nekome tko ima psa u dvorište i naznaku oštar pas, čekati da ga pas ugrize i onda tužiti tu osobu ili ipak postoji nada da sve prođe bez tih natezanja i plaćanja troškova?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija