Jump to content

Jesam li prevarena?


anonimno

Preporučene objave

Teško mi je i dok ovo pišem.

Prije 4 g. direktor me je odredio da budem voditelj službe jasno mi rekavši da za sada ne mogu dobiti rješenje za to radno mjesto jer treba napraviti sistematizaciju radnih mjesta. Četiri godine radila sam kao voditelj bez i kune veće plaće sa svim obavezama i odgovornostima koje idu uz taj posao i strpljivo čekala. Sada kada se treba dobiti rješenje za radno mjesto voditelja direktor to mjesto želi dati drugoj osobi iako smatra da sam taj posao dobro radila i da sam bolja od kolege uz pojašnjenje da imam SSS a kolega VSS. Kada sam 4 godine radila besplatno tada moja sprema nije bila problem a sada kada za to treba primiti plaću sada odjednom je. Uostalom ako je stručna sprema problem zašto odmah nisu postavili osobu sa VSS ? Jeli firma pogriješila i može li odgovarati zbog ovakvog postupka prema meni. Koja su moja prava? Pomozite...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako, napamet, mogu ti reći da je moj ured zastupao poslodavca koji je odbio vratiti zaposlenika na poslove koje je obavljao prije porodiljnog. Radnik nije imao ugovor o radu za bolje radno mjesto, već za neke fizikalije. Pravomoćno je presuđeno da ga se vrati na posao na bolje radno mjesto na kojem je faktično radio, ali kak nije postavljen zahtjev za razliku plaće, o tome nije odlučivano.

 

Kako bilo da bilo, imaš pravo na razliku plaće za zadnje tri godine (prava iz radnog odnosa zastarijevaju za tri godine – čl. 138 Zakona o radu), ako ti na sudu prođe tvrdnja da si radila na drugom radnom mjestu nego ti je bio ugovor o radu.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija