Jump to content

Obrazloženje


Teich

Preporučene objave

Nakon što jesenas nisam mogla uplatiti dvije rate leasinga automobila, leasing kuća mi je poslala gospodina iz treće firme koji me je na 5 minuta osobno posjetio na mojoj adresi i podsjetio me na moje 2 nepodmirene obveze. Leasing kuća mi nakon toga šalje račun za "Troškove naplate potraživanja".

S obzirom da su "Troškovi naplate potraživanja" preopćenita stavka koja ne bi imala značenje nadležnom poreznom tijelu pri njihovom eventualnom posjetu našoj tvrtki, poslala sam Prigovor na račun svojoj leasing kući s molbom da mi obrazlože što se točno podrazumijeva pod "Troškovima naplate potraživanja" i na temelju koje(-ih) stavki u Ugovoru naplaćuju navedeni trošak.

Primila sam sljedeće "obrazloženje troškova naplate potraživanja":

 

Poštovani,

1. Sukladno Ugovoru o leasingu, imali ste obveze plaćanje mjesečnih rata leasinga, a koje obveze usprkos opomenama, sa Vaše strane nisu bile na vrijeme ispunjene.

2. Budući da mjesečne rate niti nakon tri opomene nisu bile na vrijeme plaćene, dali smo nalog društvu "XXX" , da izvrši financijsko posredovanje radi naplate Vaših otvorenih potraživanja i povrata objekta leasinga.

3. Obavijestili smo Vas o svim posljedicama ukoliko na vrijeme ne podmirite svoje dugovanje.

4. Temeljem Općih uvjeta za zaključenje ugovora o leasingu koji su sastavni dio Ugovora o financijskom leasingu, imamo pravo na naknadu svih troškova koji su nastali radi namirenja tražbina iz Ugovora.

5. Budući da nam je društvo "XXX" svoju uslugu financijskog posredovanja naplatilo u iznosu od 3.819,00 kn, taj smo iznos nužnih troškova koje smo imali radi naplate našeg potraživanja, sukladno Općim uvjetima, prefakturirali Vama kao primatelju leasinga.

Temeljem svega navedenog dužni ste podmiriti račun u iznosu od 3.819,00 kn.

 

Imate li ideju za sljedeći najpametniji potez?

Naime, na ovo namjeravam poslati "Prigovor na obrazloženje", ukoliko ovo možemo nazvati obrazloženjem obzirom da isto nisam dobila. 3.819,00 kuna za neželjenu posjetu čovjeka koji je u jednoj minuti sažeo moj problem ( podsjetio me na ono čega sam i sama itekako svjesna)a koji me je ostale 4 minute vremena dodatno opterećivao svojim osobnim problemima. Jednostavno previše. Kako dalje (Prigovori, tužbe) i s kim (sama, s odvjetnikom) dalje?

 

Najljepše hvala. :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija