Jump to content

sramočenje novo kazneno djelo


miner

Preporučene objave

Poštovani Branitelji! Čitajući objavljenu vijest od moderatora Mrljavca da je predložen zakon o novom kaznenom djelu sramočenje protiv ugleda i časti,postavljam jedno logično pitanje: da li mi Branitelji imamo čast i ugled? Da li smo mi osramočeni i poniženi od strane MOMBSA i RH? Ako jesmo,a smatram da jesmo( jer samo gledajuč samog sebe ne da sam ponižen i osramočen zbog nepriznavanja prvo bolesti kao posljedice rata,pa statusa HRVI-a pa zbog neisplate otpremnine zbog opče nesposobnosti za rad,pa zbog neisplate onih 525 kuna provedenih u ratu za 54.mj.prve linije)da li mi možemo podnijeti kaznenu prijavu protiv MOMBSA i RH za isto kazneno djelo? Mislim da ako se donese i usvoji taj prijedlog zakona prvi ču podnijeti tužbu jer se smatram osramočen i ponižen i omalovažen.A nažalost nisam jedini.A da ne spominjem čast i ugled to su mi odavno srozali najniže što su mogli.Pozdrav svim Braniteljima ma gdje bili!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

miner je napisao:

da li mi možemo podnijeti kaznenu prijavu protiv MOMBSA i RH za isto kazneno djelo? Mislim da ako se donese i usvoji taj prijedlog zakona prvi ču podnijeti tužbu jer se smatram osramočen i ponižen i omalovažen.

 

Potpuno krivo tumačenje.

Ta 'novost' tiče se gotovo isključivo novinara, medija ; njihove 'slobode' da pišu i izvještavaju što žele i odgovornost za neistinito i tendenciozno izvještavanje.

 

Za ovo o čemu pišeš pokušaj naći nešto u kojem drugom zakonu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da je veliki problem kada netko kaže "mi branitelji", "napad na branitelje napad je na Republiku Hrvatsku". Naime, ako se nekoga proziva i poziva taj čovjek obično ima svoje ime i prezime. Ja nisam Mirko Norac za razliku od onih koji su nosili transparente. Predlažem da oni koji su nosili transparente zatraže da ih se zatvori, jer ako su oni Mirko Norac onda bi trebali ići u zatvor. Za mene ne postoje branitelji i oni drugi koji to nisu. Za mene postoje ljudi koji su čisti pred zakonom i oni koji nisu čisti pred zakonom i potpuno je svejedno jesu li oni branitelji ili su obični građani (iako bi i branitelji po mojem mišljenju trebali biti obični građani, obrana domovine je dužnost i ne treba od toga stvarati mitologiju - nismo li već prošli mitološka razdoblja s partizanima, dosta je bilo toga). Dosta je stvaranja kulta ličnosti i kulta grupacije ljudi. Imali smo kult partizana, treba li nam novi kult? Eto, nemojte se ljutiti, ali ovako kao ja misli mnogo građana RH.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mapa:

Zato jer vlast ne želi "čačkati mečku", zato jer vlast treba veliku količinu bezlične mase branitelja da bi ta masa glasala za one koji daju beneficije. Predlažem da se stvori kritična masa branitelja provoboraca koji bi stvorili svoj parlament u sjeni i istražili svako ime i prezime koje se vodi kao branitelj i kao ratni oficir (namjerno pišem oficir, jer je naziv časnik za mene neprimjeren, neprihvatljivo je časnim nazivati zanimanje kojem je glavni cilj ubijanje ljudi)i koji bi kao svjedoci događanja prokazali sve one koji su na kukavički i podli način došli do beneficija. Isto tako bi oni sami među sobom trebali prokazati one koji su nakon akcija pljačkali i ubijali, a takvih je bilo, dapače neki su zato i išli u rat (napisao sam NEKI, nisam napisao svi niti većina). Kada bi branitelji pomeli smeće ispred svojih vrata ne bi više nitko spominjao niti registre niti povlastice niti bi trebalo nastupati na način "mi branitelji". Ima ljudi koji bi to mogli provesti. Jedan od njih je i Predrag Matić Fred, pred kojim skidam kapu do poda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija