Jump to content

hitno!


nimora

Preporučene objave

zbog neurednih otplata rata za otkup stana došla ovrha grada zagreba.začuđuje me visina troška ovrhe:787,50 kn?????

nemogu se načudit????pa zar je moguče da na dug cca 2000 kn trošak bude 800???da li je to ispravno????

 

obzirom da nisam u mogučnosti u roku od 8 dana iskeširat dug pisao bi prigovor samo zato da dobijem na vremenu...inaće ovrhu sam dobio prije 2 dana a ja sam u međuvremenu već otplatio 2/3 duga?da li mogu pisati prigovor kako sam otplatio gotovo sve(prigovor na visinu duga) pa tražit da odbace ovrhu????

molio bi savjet da znam šta napravit...hvala unaprijed...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odvjetnički+javnobilježnički (ili sudski) trošak, sasvim moguće da je iznos toliki.

Ulaganje prigovora i nije bila najbolja ideja, s obzirom da ako je jb rješenje, to sada ide na sud u parnicu i imati ćete samo još veće troškove. Isitina, dovit ćete i odgodu,ali to će Vas i koštati. Ne možete tražiti odbacivanje ovrhe jer dio ipak niste platili, i taj dio se utužio. Najbolje je zvati ovrhovoditelja i dogovoriti se koliko god se to može bez suda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postupak je pokrenut jer u trenu utuženja niste platili cijelo dugovanje, bez obzira o kojem se dijelu radi. Ako ste imali i 1kn dugovanja, dužni ste platiti trošak postupka jer ste ga vi prouzrokovatli. Zovite ovrhovoditelja, i vidite s njim da što bezbolnije platite što Vam je ostalo od samog dugovanja glavnice, a za trošak možete probat pitati da Vam dopuste plaćanje u ratama, ili možda čak da odustanu od (dijela) troška (iako se to rijetko događa). U svakom slučaju, ako se dogovorite, vidjeti na sudu da se povuče prigovor koji ste uložili, jer ako Vam sud sazove ročište, imat ćete još troška, bez obzira što tamo rekli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija