Jump to content

nerazumno povečavanje cijene pričuve


robi65

Preporučene objave

Molim poznavatelje za odgovor,živim u stambenoj zgradi sa četiri stana,mi stanari to jest vlasnici stanova,dogovaramo izgradnju zajedničke garaže u dvorištu,u toku je ishodovanje potrebne dokumentacije,lokacijsku dozvolu smo več ishodili.međutim tri vlasnika se dogovaraju kako bi troškove koji slijede ,potvrda glavnog projekta,te etažiranje zgrade koje slijedi,plačali iz pričuve ali morali bismo je povečati na desetak kuna po četvornom metru stana,dosada nam je pričuva iznosila četiri kune po četvornom metru.Ja se kao četvrti vlasnik stana u zgradi tome protivim,jer smatram da bi te troškove svatko trebao plačati sam u iznosu koji če biti raspoređen kao trošak za navedene aktivosti,međuti njima je to kako kažu preskupo platiti odjednom te bi zato htjeli sve prebaciti na pričuvu,to jest da se digne nekakav zajam od GSKG te da ga se putem pričuve i otplačuje.E sad kako se zaštititi to jest postoji li mogučnost da se nekako pravno suprotstavim takvim ,rekao bih nebulozama,znam da se odluke donose večinom,i bojim se da ču biti prisiljen plačati tako povečanu pričuvu iako nisam suglasan .Što mi je za činiti,kako bih zaštitio svoja prava ,bojim se da bi tako mogli u dogledno vrijeme povečavati pričuvu kako se kome od njih prohtije ,a između sebe se podržavaju.Hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

etažiranje zgrade se može platiti iz pričuve.

a troškove etažiranja može snositi i svaki vlasnik stana prema površini stana.

izgradnja garaže i ostalo vezano uz garažu nespada u redovito održavanje zgrade.

spada u poboljšice i za plaćanja iz pričuve (i povečanje pričuve zbog toga)treba suglasnost svih suvlasnika (100% ).

 

ako dođe do izglasavanja za plaćanje povečane pričuve

od suda možete tražiti donošenje odluke o visini pričuve potrebne za održavanje zgrade.

 

zašto trošak garaže ne snosi svaki vlasnik buduče garaže.

ali zajam od GSKG je možda povoljniji od kredita (manja kamata)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija