Jump to content

potjernica zbog nepreuzimanja pošte


perorupic

Preporučene objave

Molim Vas odgovorite mi što bi bilo najbolje napraviti u mom slučaju. Naime nakon što sam napravio prekršaj vozio sam brže 15 km dobio sam Prekršajni nalog po čl 54. st. 4 utvrđena je kazna od 500 kn. Na to sam se žalio policijskoj postaji u Metkoviću jer sam htio na sudu objasniti okolnosti. Poslije toga nisam dobio ništa od suda do danas sve je bilo ok dok me prometna nije zaustavila prije 15 dana i iako sam vozio po propisu rekli su mi da je zbog neodaziva sudu zbog prometnog prekršaja zamnom izdana potjernica i da moraju samnom da vide gdje živim. Odveli su me i osramotili ispred susjeda i kad sam im pokazao gdje živim rekli su sve ok te su me vratili po vozilo.Smatrao sam da kako dosta putujem nisam dobio poziv te da je sad sve ok jer imaju moju adresu , 7 dana nakon toga krenuo sam u sloveniju misleći da je sve ok ali na povratku su me opet zamolili da parkiram sa strane te sam opet morao objašnjavati sve ispočetka. Sad bi se javio sudu i platio tih 500 kn ali nemam nikakav dokument i neznam da li bi to utjecalo na ukidanje potjernice. Molim pravnu pomoć kome da se obratim da se potjernica ukine.

 

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Siguran sam da će te nakon ovog redovito primati poštu.

 

Niste primali poštu na što je sud zatražio od policije da vam uruči prekršajni spis ili raspiše potragu.

 

Uspješno ste izigravali pravni poredak dok vam se nije počelo ograničavati kretanje.

 

Javite se sudu sa potvrdom o plaćenoj kazni na što će sud zatražiti od policije da se potraga stavi van snage.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zahvaljujem na odgovoru ali se ne slažem sa konstatacijom da sam uspješno izigravao pravni poredak.

 

Naime baš suprotno ja sam izjavio prigovor na postupanje policije kako bi upozorio na ponašanje policije koja bi trebala raditi na očuvanju pravnog poredka.

 

Dakle bio sam spreman ući u neizvjesni spor s policijom iako se prekršajni sud nalazi u Metkoviću koji je 700 km udaljen od Zagreba.

 

Problem je zapravo u tome što pravni poredak tako funkcionira da ste prisiljeni platiti kaznu za nešto što niste napravili jer svaka druga opcija koju nudi isti taj pravni poredak je gora po vas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne morate biti veliki pravni stručnjak da vidite - a vjerovatno sami i znate - da ste krivi i da morate platiti.

 

Žalili ste se na obavezni rekršajni nalog policije, i niste se odazivali sudu (mislili ste da ćete izbjegavanjem primitka pošte izbjeći pokretanje postupka). Kako niste došli na sud, i iznjeli obranu, sudac je donio presudu na temelju prekršajnog naloga.

 

"Novi" prekršajni zakon kao što vidite ubrzava prekršajne postupke, realno minorna djela, a koja su opterećivala sustav bezbrojnim suđenjima.

 

Platite lijepo tih 500 kuna, ako nemate uplatnicu, otiđite na sud, nije kraj svijeta i pametnije drugi puta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije problem kad čovjek napravi pogrešku dobije kaznu i plati. U najvećem broju slučajeva je upravo tako no to nikomu ne daje pravo zastupati tezu da je policija uvijek u pravu.

Problem nastaje kad policajac zbog subjektivnih ili objektivnih okolnosti pogriješi.

Znate da niste krivi a morate biti oportunist i platiti kaznu (s time je priznati)jer svako drugo riješenje ne ide u vašu korist.

 

Dali je dovoljan razlog za ovako ponašanje pravnog sustava rasterećenje sudova zbog minornih djela ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Napravili ste prometni prekršaj i kaznu niste platili.

 

Pisali ste prigovor u kojem ste osporavali ono što vam se stavlja na teret.

 

Sud vas je zvao na saslušanje više puta na što se niste odazivali.

 

Sudu niste prijavili novu adresu na koju će te primati poštu, a u više navrata ste za sud bili nedostupni.

 

Sud je dao policiji nalog za potragu koji je i izvršen.

 

Vi ste se sada predomislili i platili bi onu izgubljenu uplatnicu.

 

Ovdje se iščitava samo vaša greška, ne greška policije, suda ili bilo koga drugog.

 

Naravno, nitko vas ne može spriječiti da drugačijim tvrdnjama tješite samog sebe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam napravio prometni prekršaj, dobio sam kaznu 500kn

 

Napisao sam prigovor.

 

Sud me zvao na saslušanje, ja sam izračunao da za mene i svjedoka put do suda u Metkoviću košta 500km x2=1000km x2kn=2000 kn dnevnice 250knx2=500kn cestarina 289x2=578 kn

 

Dakle troškovi dolaska na sud i povratka nazad u Zagreb 2000kn+500kn+578kn= 3078 kn

 

To je naravno iznos bez eventualne nove kazne jer morate doći na sud u 8 dakle iz Zagreba treba krenuti u 12 navečer.

 

Što bi Vi napravili

 

a platili kaznu od 500kn iako niste krivi

b zamolili svjedoka da ode s vama na sud u Metković i potrošili 3078 da bi dokazali da niste krivi

 

Zahvaljujem se unaprijed na odgovoru :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija