Jump to content

Što kaže zakon


Pozitiva

Preporučene objave

zamolila bih ako mi možete reći kakve su mjere u ovoj situaciji: dakle, profesionalni vozač skrivio nesreću u kojoj nije nitko ozljeđen (ali je netko pozvao hitnu -ne znam tretira li se to kao ozljeđeni ili ne), ali je napuhao na alkotestu 0,18 (nalaz krvi još se ne zna).Kolika je novčana kazna i na koliko se oduzima vozačka dozvola. Hvala. ;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jučer sam tek saznala da su ipak stavili ovratnik ljudima u hitnoj (ali nije bilo punknuća, šavova ni slično- jer ipak je vozač koji je kriv vozio bus i to je malo veća sila). Dakle ipak je bilo ozljeđenih. Koliko sad to mijenja stanje stvari (u pitanju visine novčane kazni, zabrane upravljanja (na koliko), tereta od osiguranja...) ?

 

To mi je tata, i znam da nema namjeru niti se žaliti niti muljati ni smanjivati kaznu niti slično. Kriv je i neka snosi posljedice. No, kak ne znam ni zakon i ni sudsku praksu vezano uz takve slučajeve, vrtim si kojekave filmove. :)

Oprostite što vas gnjavim, ali jako puno mi znače vaši odgovori.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imate problem.

 

Druga strana možda glumi bolove i nastoji izvući pedesetak tisuća kuna odštete.

 

Preporučam vam k odvjetniku na savjet i ispričajte mu ono što ću ja ovdje napisati.

 

Vozač D kategorije ne smije početi upravljati ako u organizmu ima opojnih droga ili alkohola kako propisuje Zakon o sigurnosti prometa na cestama. Isti zakon, istina, ne propisuje sankciju za to, ali tu radnju izričito zabranjuje i propisuje da je svaka količina alkohola nedopuštena.

 

Zakon o obveznim osiguranjima u prometu daje pravo osiguravatelju da regresno potražuje od vozača iznos isplaćen za odštetu uvećan za troškove i kamate zbog te nedozvoljene količine alkohola u krvi vozača.

 

Radi se o ugovorenoj granici koja piše u općim uvjetima tog osiguravatelja, a koji nisu isti kod svih njih.

 

Opći uvjeti se dobivaju po ugovaranju police i posjeduje je onaj tko je policu i ugovorio.

 

Preporučam da vam odvjetnik provjeri taj podatak.

 

Zakon o obveznim odnosima propisuje opći zastarni rok od 5 godina koji se primjenjuje od dana isplate do podnošenja regresnog zahtjeva.

 

Ovaj slučaj se može produžiti na desetak i više godina, odaberite mladog odvjetnika.

 

Zaštitna mjera zabrane upravljanja po prekršaju neće biti izrečena, ukoliko se ozljede ocjene teškim moguća je sigurnosna mjera zabrane upravljanja motornim vozilima, ali ne vjerujem u to.

 

Opasnost ne prijeti ni od policije, ni od suda, već od osiguravatelja kod kojeg je uplaćeno obvezno osiguranje za taj autobus.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica, ovo je tvoj link koji si stavio

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2010_04_48_1197.html

a vjerojatno nisi sve pročitao-ili ja nisam ali u toj odluci uz ostalo piše i ovo:

"Preostali dio odredbe članka 199. stavka 7. ZSPNC-a, koji glasi: »(7) Novčanom kaznom u iznosu od 700,00 kuna kaznit će se za prekršaj instruktor vožnje iz stavka 1. ovoga članka ako u organizmu ima alkohola do 0,50 g/kg, odnosno odgovarajući iznos miligrama u litri izdahnutog zraka.«, ostaje na snazi."

 

znači da se 0,00 odnosi samo na instruktora vožnje !!!!!

 

a što se tiče ozljeđenih u nesreći samo se kazna umjesto 1 000 kuna povečana na 2000

a i to je stvar suda koliko će odrediti kaznu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija