Jump to content

slucaj maresti


dklen

Preporučene objave

prije otprilike god. dana uhvacen sam u voznji za vrijeme zabrane i sa 0,9 promila...od strane policije dobivam kaznu 2.000 kn+ 6 mj. zabrane i potom zavrsavam na prekrsajnom sudu koji mi određuje kaznu 5.000 kn+6mj. zabrane sto je ukupno 7.000 kn+12 mj...nakon par mjeseci postom dobivam rjesenje kaznenog suda ilica u kojem stoji i kazna zatvora od 3 mj. uvijetno na 1 god...da li se trebalo pozvati na slucaj maresti, sad je kasno ali me zanima. hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Loše ste prošli, ali ima nade.

 

Ne može se kazniti za istu radnju i po prekršaju i po kaznenom djelu.

 

Kazna za prekršaj je vrlo oštra, bolna i brza za razliku od one po kaznenom djelu, a praksa je takva da se preferira kažnjavanje po kaznenom djelu.

 

Ovo zadnje kažnjavanje po kaznenom djelu je mimo prakse i možete ga oboriti zahtjevom za povratak u prijašnje stanje, ali ja tako ne bi napravio.

 

Pošto smatram da je ona kazna za prekršaj teža i efikasnija, vama kao okrivljeniku je povoljnije ići na poništavanje kazne prekršajnog suda a ne one iz kaznenog naloga.

 

Pretpostavljam da vas ona novčana kazna od 5.000 kuna više boli od nekakve zatvorske uvjetne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Država vam novce sigurno neće vratiti nego će se ići na poništenje one kazne iz kaznenog naloga.

 

Za izvanredne lijekove nije kasno.

 

Ukoliko ste mirnog karaktera, niste skloni problemima i ponavljanju onog za što su vas osudili nećete imati nikakve koristi od ponovnih zahtjeva.

 

Nakon 3 godine od isteka svih zaštitnih mjera i uvjetnih kazni će te se smatrati osobom koja nikad nije bila kažnjavana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija