Jump to content

Nagodba o otplati kredita


Draganec

Preporučene objave

Poštovani!

 

Molim moderatora ako nisam na odgovarajućem podforumu da me prebaci sa slijedećim pitanjem na odgovarajući podforum. Hvala.

 

Radi nepodmirenja duga, banka mi je otkazala kredit 2002.god. i učinila cijeli dug dospjelim i to u iznosu

--glavnica 3.560 eura

-- zatezne kamate 302 eura.

Nadalje su naveli da od dana dospijeća kredita u cijelosti 2002.god. banka na iznos glavnice obračunava zateznu kamatu po stopi za zakonsku kamatu.

 

Sklopio nagodbu 2009.god. koja je zapisnikom sastavljena kod Opć.suda uz prisustvo njihovog odvjetnika.

Dogovoreno da se obvezujem uplatiti jednokratno dogovoreni iznos duga (odmah) koji je uplaćen.

Ostalo dugovanje uplaćivati mjesečno što činim i sada; i to u povećanom iznosu na moj zahtjev.

 

Prije nekoliko dana nazovem banku radi saznanja o preostalom dugu.

Službenik mi odgovara da imam ukupno oko 21.000 kn i to kamata 9.500 kn

i troškove postupka oko 10500 kn

 

Ajde u redu, mislim si, troškovi postupka..(kriv sam)

ali kamata...

 

Pitam Vas da li Banka može i dalje i ima li zakonsko pravo na iznos glavnice duga obračunavati zateznu kamatu po stopi za zakonsku kamatu?

Njihov odvjetnik je osobno izjavio na sudu da prilikom otplate glavnice (učinjeno) zatezne kamate više ne teku.

 

Samo da Vam dam predodžbu:

Od 6. mjeseca 2009.god.do danas uplatio 23.100,00 kn,a jednokratno po dogovoru u 7 mj.2008.god.iznos od 8.600,00 kn

 

Da li sam u pravu i kako postupiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draganec je napisao:

Poštovani!

 

Molim moderatora ako nisam na odgovarajućem podforumu da me prebaci sa slijedećim pitanjem na odgovarajući podforum. Hvala.

 

Radi nepodmirenja duga, banka mi je otkazala kredit 2002.god. i učinila cijeli dug dospjelim i to u iznosu

--glavnica 3.560 eura

-- zatezne kamate 302 eura.

Nadalje su naveli da od dana dospijeća kredita u cijelosti 2002.god. banka na iznos glavnice obračunava zateznu kamatu po stopi za zakonsku kamatu.

 

Sklopio nagodbu 2009.god. koja je zapisnikom sastavljena kod Opć.suda uz prisustvo njihovog odvjetnika.

Dogovoreno da se obvezujem uplatiti jednokratno dogovoreni iznos duga (odmah) koji je uplaćen.

Ostalo dugovanje uplaćivati mjesečno što činim i sada; i to u povećanom iznosu na moj zahtjev.

 

Prije nekoliko dana nazovem banku radi saznanja o preostalom dugu.

Službenik mi odgovara da imam ukupno oko 21.000 kn i to kamata 9.500 kn

i troškove postupka oko 10500 kn

 

Ajde u redu, mislim si, troškovi postupka..(kriv sam)

ali kamata...

 

Pitam Vas da li Banka može i dalje i ima li zakonsko pravo na iznos glavnice duga obračunavati zateznu kamatu po stopi za zakonsku kamatu?

Njihov odvjetnik je osobno izjavio na sudu da prilikom otplate glavnice (učinjeno) zatezne kamate više ne teku.

 

Samo da Vam dam predodžbu:

Od 6. mjeseca 2009.god.do danas uplatio 23.100,00 kn,a jednokratno po dogovoru u 7 mj.2008.god.iznos od 8.600,00 kn

 

Da li sam u pravu i kako postupiti?

 

 

Poštovani službenici pojedinih banaka!

Molim Vas odgovorite mi!

Sve jasno ko dan,samo ne znam Zakon... :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija