Jump to content

Strana vozačka, uhićenje, alkohol... molim pomoć


beck

Preporučene objave

http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=503333512&forum=29&post_id=206673#forumpost206673

 

Dobro večer,

 

evo nakon godinu i 3 mj sam dobio poziv na sud dana 18.02.11.

Ako neko ima neki koristan savjet bio bih zahvalan.

Iz nekog razloga nemogu pisat komentar na prvu temu iz 11 mj. 2009 pa sam našao link.

 

OPTUŽNI PRIJEDLOG:

 

...a) koji je dana... upravljao s osobnim automobilom... kolnikom ul.1 od smjera istoka u smjeru zapada, te nakon što mu je od strane pol. službenika bio dan znak za zaustavljanje, okrivljenik nije postupio po istom, već je nastavio daljnje kretanje vozilom.

 

b) koji je istog dana u djelu opisanom pod a) upravljao navedenim vozilom kolinkom ul.1 odsmjera istoka u smjeru zapada, te je dolaskom do raskrižja sa kolnikom ul.2 vršio radnu polukružnog okretanja, iako je u to vrijeme na semaforu bilo upaljeno crveno svjetlo.

 

c) koji je istog dana a nakon što je bio zaustavljen od strane pol. službenika utvrđena mu je koncentracija alkohola od 1,77 = 1,67.

 

d) koji je istog dana u djelima opisanim gore, upravljao navedenim vozilom, iako nije stekao pravo na samostalno upravljanje vozilom, budući da nema položen vozački ispit bilo koje kategorije.

 

ČIME JE:

 

- u djelu pod a) počinio prekršaj iz članka 32 st.1. zakona o sigurnosti prometa na cestama, kažnjivo po čl.32st.4.

 

- u djelu pod b) čl. 59 st1. kažnjivo po čl. 59. st5.

 

- u djelu pod c) čl. 199 st.2. kažnjivo po čl. 199 st.10.

 

- u djelu pod d) čl. 216.st 1. toč 3. kažnjivo po čl. 216 st6.

 

OBRAZLOŽENJE:

 

Provedenim izvidima prikupljeni su dokazi iz kojih proilazi postojanje osnovane sumnje da je okrivljenik počinio prekršaj opisan u Optužnom prijedlogu, te se predlaže:

 

1. da se okrivljenika temeljem čl. 221. PZ provede žurni prekršajni postupak.

2. da se izvrši uvid u kaznene evidencije.

3. da se postupku provedu dokazi: da se izvrši uvid u službena i pismena pol. službenika koja se dostavlja u privitku.

4. da se okrivljenika proglasi krivim i kazni novčanom kaznom u iznosu od 20.000,00 kn ili zatvorom u trajanju od 60 dana, te izricanjem zaštitne mjere zabrane upravljanja motornim vozilom "B" kategorije u trajanju od 2 godine kada stekne pravo na to.

5. da se okrivljenika obveže na naknadu troškova postupka nastalim izvršenim ispitivanjem al. u iznosu od 80,00 kn.

6. da se na temelju čl. 130. PZ produlji primjena mjere opreza privremenog oduzimanja vozačke dozvole dok postoji potreba za primjenom mjere opreza, odnosno do pravomoćnosti odluke o prekršaju.

7. da se odluka o prekršaju dostavi podnositelju optužnog prijedloga.

 

p.s pol. službenik od mene nije zatražio VD a ja sam kod sebe imao VD Rep. Njemačke. ali me oni nisu imali u evidenciji.

 

Svi savjeti su dobro došli.

 

Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija