Jump to content

Prometni prekršaj bez osiguranja i tehničkog. Molim pomoć.


Xans

Preporučene objave

Imao sam prometnu bez osiguranja i tehničkog. 0 promila.

ja zadnji, ispred mene dva auta.. na prvome nema uopće štete, tj. jedna mala ogrebotina koja je još upitna pošto je auto dosta star.. na ovom u sredini nekih 1000kn štete auto stranih tablica..

 

zašto sam vozio bez osiguranja, trenutak gluposti... nisam nikad prije kažnjavan..

 

zanima me kako da dobijem što manju kaznu?

 

i zanima me u vezi ovog prvog auta koji ima doslovno jednu crticu od 4cm na zadnjem braniku koju moraš dobro pogledat da bi vidio a ostao je.. i zvalo me njegovo osiguranje.. što mi nije jasno.. šta on može dobiti iz toga?

 

 

kako da prođem što bezbolnije?

 

 

pošto nemam osiguranje i tehnički kriv sam za cijelu prometnu?

 

 

kakve ću kazne dobiti po vašoj procjeni ako budem dobro "plakao" pred sucem?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to što nemaš osiguranje i nije vozilo registrirano, odnosno istekla registracija ne znaći automatski i tvoju krivicu!

kriv si jer si se zabio u auto ispred sebe, nisi držao razmak!

 

onaj prvi (što ima samo ogrebotinu) može dobiti od osiguranja do par sto kuna za poliranje (iz iskustva govorim)

ovome što ima više štete osiguranje će isplatiti štetu ali će nakon toga tebe teretiti tj. potraživati novce nazad s tim da te može tražiti najviše (mislim oko 60000 kuna, tj 12 prosjećnih plača ako se nevaram)

a za prekršaje ideš na sud i tamo ti je po zakonu

- osiguranje min 3000 kuna

- registracija (odnosno istek važenja proemtne dozvole ako je više od 15 dana) min. 2000 kuna

- ne držanje razmaka 500 kuna

- i izazivanje prometne nesreće 1000 kuna

 

P.S. s tim da ti sud može kad zbroji sve kazne cifru umanjiti na oko 30-40 % kazne!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala..

 

znači kad idem kod suca moram plakat da mi što više smanji kaznu..

 

 

jel mogu ja odbiti npr. nerealno potraživanje od osiguranja? tj. ako budu tražili više nego što je zapravo stvarna materijalna šteta? ili oni kažu toliko nam duguješ i to je to?

 

 

nisam napomenuo nešto bitno.. auto nije moj...

 

šta se mjenja što se tiče troškova u ovome što si naveo..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne mogu toćno nači kako se zove zakon ( nekako o obaveznim osiguranjuma u prometu ili sl. uglavnom radi se o čl. 4 i čl.6)

obaveze vozača i vlasnika

za vozača koji prije stavljanja vozila u promet ako ne sklopi osiguranje i ne produžuje ga dok je vozilo u prometu je jedna kazna i mislim da je min. 3000 kuna a za vozača je kazna ako ne pokaže na uvid policu osiguranja 300 kuna!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakon o obveznim osiguranjima u prometu

NN 151/2005, 36/2009, 75/2009

Članak 6.

(1) Vozač je obvezan za vrijeme uporabe prijevoznog sredstva u prometu imati policu osiguranja ili drugi dokaz o sklopljenom ugovoru o osiguranju koji mora predočiti na zahtjev ovlaštene službene osobe.

Članak 66.

(1) Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 do 1.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač prijevoznog sredstva:

1. ako na zahtjev ovlaštene službene osobe ne predoči policu osiguranja ili drugi dokaz o sklopljenom ugovoru o osiguranju sukladno odredbi članka 6. stavka 1. ovoga Zakona

 

 

Ali nije to to.

 

Ne može se nekoga kazniti da ne nosi kod sebe nešto što ne postoji, nešto što je trebao ishodovati vlasnik vozila prije nego što je vozilo stavio u promet, a nije jer polica nije niti ugovorena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bio sam na prekršajnom sudu...

 

sud mi je rekao da će mi smanjiti kaznu maximalno koliko zakon dopušta....

 

kolika me to kazna znači čeka od suda sveukupno??

 

 

znači plaćam taj sud + nastalu štetu na autima osiguranju?

 

još nešto.. sudac me je pitao da li sam svijestan kolika je kazna za neregistriran auto... osiguranje i ostale stvari nisu spominjali...

 

a u optužnom prijedlogu protiv mene na dnu piše temeljem čl 250 st 1 i čl 4 st1 zakon o obveznim osiguranjima, protiv vlasnika osobnog automobila podnjeto je izvješće o počinjenom prekršaju.

 

temeljem čl 221 predlaže se protiv okrivljenog provede žurni prekršajni postupak..

 

 

to znači da protiv vlasnika vozila ide prekršajni postupak za osiguranje tih 3000 što spominjete?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Xans je napisao:

a u optužnom prijedlogu protiv mene na dnu piše temeljem čl 250 st 1 i čl 4 st1 zakon o obveznim osiguranjima, protiv vlasnika osobnog automobila podnjeto je izvješće o počinjenom prekršaju.

 

da to znaći da će vlasnika teretiti za osiguranje ona kazna od 3000 kuna i ne odjavljivanje vozila nakon 15 dana od isteka registracije 700 kuna!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija