Jump to content

popis stanovništva 11


kupski91

Preporučene objave

Ovako, prijatelj mi je imenovan voditeljem "projekta popisa stanovništva" u mom malom mjestu, u biti organizacija je na županiji, ali on je odgovorna osoba za popis u mom mjestu. Čovjek maltene ne može spavati zadnjih tjedana, strahoviti je pritisak prema njemu od strane poznatih i nepoznatih, telefonom, mailom, osobno na ulici (dobio čak molbu poštom na kućnu adresu), u uredu, zovu svi samo sa jednim ciljem - dobiti posao na popisu za sebe ili za nekog drugog. Javljaju se ljudi zanimanja od pravnika do onih koji nemaju niti srednju školu. Pritisak je toliki da ne bi mogao zadovoljiti zahtjeve niti ljudi na vlasti u mom mjestu, jer potreba je za recimo 100 popisivača i desetak kontrolora, biti će sigurno preko 1500 prijava za popisivače i preko 200 za kontrolore, ali...

 

Prijatelj kaže da će "ekipu" odrediti komisija (nakon prijave i odabranih putem optičkog čitača), ali na njegovu preporuku i nikako drugačije, jer kaže, "ako sam ja odgovoran, a jesam, ja određujem ekipu, dopuštam da župan ubaci nekoga ili saborski zastupnik (bože moj), ali to će biti na prste jedne ruke i nikako bez uvjeta, jer ovdje svi poznaju sve, i nema šanse da popis radi osoba bez najmanje srednje stručne spreme. I još nešto, ovaj puta popis traje vremenski duplo , plaća nije 3500kn, može biti, ali ona se mora zaraditi da tako kažem normom, inače ona može biti i manja od 2000 (isto kao 2001.)

 

Ako bude drugačije, biti će nastavak ove storije...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moje mišljenje je da je popis stanovništva čista rasipačina novca.Sva pitanja na obrascu su poznata stvar državnim institucijama.Ako su već odlučili popisati stanovništvo onda su to trebali napraviti u ovom mjesecu s obavezom da svi popisivači budu s biroa,tako bi bile smanjene tenzije a broj nezaposleni bio bi manji.Kao drugu soluciju predložio bih da to naprave državni službenici u radnom vremenu bez dodatnog plaćanja.Ako to ne žele pokazao bih im vrata.Nikako nebi radio ovako kako je do sad rađeno i kako će se raditi jer to je najskuplje a lovu pokupe opet probrani.Ista stvar je i s izborima.I taj posao trebaju obaviti državni službenici i to besplatno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija