Jump to content

Kazna po ZSPCu u korist Grada Zagreba??? (prometni redari)


max666

Preporučene objave

Dakle jedan sam od nesretnika kojem su novosnovani

 

Editirao moderator.

 

prometni redari ostavili kaznu. Mislim uplatiti kaznu jer je auto od zene a ona nece na sud ( ja bi im lijepo napisao da je vozio neko iz ukrajine pa nek traze ), tako da to nije sad bitno.

 

Ali zaintrigiralo me slijedece. Napisali su mi kaznu po ZSPCu i poslali uplatnicu da kaznu uplatim Gradu Zagrebu?!?!?

 

Sad meni nije jasno na koji nacin oni imaju ovlasti pisati nesto po ZSPCu i onda to trpati sebi na racun? Nemogu naci nijedan clanak zakona po kojem bi to bilo legalno.

 

Jel to znaci da svatko moze po svojoj ulici stampati kazne po ZSPCu (po prekrsajima koji su recimo zbilja pocinjeni) i staviti svoj broj ziroracuna za uplatu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Članak 292. ZSPC-a

(1) Novčane kazne naplaćene prema odredbama ovoga Zakonu prihod su državnog proračuna Republike Hrvatske, a koriste se prema odluci Vlade Republike Hrvatske za financiranje preventivnih aktivnosti u cestovnom prometu.

(2) Iznimno od odredbe stavka 1. ovoga članka, novčane kazne koje naplate jedinice lokalne samouprave, kada obavljaju poslove iz ovoga Zakona, prihod su proračuna tih jedinica.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

max666 je napisao:

Dakle jedan sam od nesretnika kojem su novosnovani...

 

G. max666 upućujem vas na pristojno izražavanje na ovom forumu.

 

To što ste vi počinili nešto protupravno nisu vam krivi ni susjedna država, niti državljani RH porijeklom iz te države.

 

Ako namjeravate iskazivati bilo kakvu nesnošljivost vašim izražavanjem, samo nastavite i dalje, ali do intervencije moderatora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Robert_007 je napisao:

Članak 292. ZSPC-a

(1) Novčane kazne naplaćene prema odredbama ovoga Zakonu prihod su državnog proračuna Republike Hrvatske, a koriste se prema odluci Vlade Republike Hrvatske za financiranje preventivnih aktivnosti u cestovnom prometu.

(2) Iznimno od odredbe stavka 1. ovoga članka, novčane kazne koje naplate jedinice lokalne samouprave, kada obavljaju poslove iz ovoga Zakona, prihod su proračuna tih jedinica.

 

e to sam trazio, znaci ipak postoji... ja sam pretrazivao ZSPC ali ocito ne sa pravim kljucnim rijecima pa sam nasao samo cl6.

 

Hvala!

 

Sto se tice nepristojnog jezika ispricavam se ali stvarno sam ljut na to da u ovoj drzavi ne moze postojati zakon nego se na tjednoj bazi mjenja ovisno kako koji cinovnici potrose svoje novce pa hoce jos. Danas je to zakon o zabrani pripremanja sendviča.

 

I za kraj - ne nisam pocinio nista protupravno jer vozilo je bilo zaustavljeno zbog kvara i zena me cekala bez da je ometala ikog, a redari su ti koji su postupili protupravno jer su vidjeli zenu - no u ovoj sramoti od drzave znam da mi je lakse dati im 300kn (neka cvijeta nepotizam) nego se sudski boriti za svoje pravo.

 

A uplatiti bilokakvu kaznu u drzavni ili gradski proracun je ionako direktno poticanje korupcije, nepotizma i organiziranog kriminala jer svi znamo gdje ce ti novci zavrsiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija