Jump to content

Ništavnost otkaza radi trudnoće


Tonja

Preporučene objave

Poštovani, molim vas za savjet.

 

28.10.2009. sam dobila poslovno uvjetovan otkaz (zaposlena na neodređeno) i sutradan saznala kako sam u drugom stanju. Poslodavca sam obavijestila u onom zakonskom roku od 15 dana, i otkaz je ništavan. Naravno, nismo se nimalo ugodno rastali...od tada me nisu niti jednom kontaktirali, niti sam dobila ijednu isplatnu listu, božićnice niti ostale dodatke koje su ostali zaposlenici dobivali.

 

31.5.2011. završavam s porodiljnim. Što sada?

Jesam li samo bila zaštičena radi trudnoće pa otkaz stupa na snagu nakon završetka porodiljnog ili moram dobiti novi otkaz?

 

Kako sam za vrijeme porodiljnog ostvarila uvjete za otpremninu, priželjkujem poslovno uvjetovan otkaz, no znam da upravo radi toga neće ići glatko.

 

Nakon porodiljnog želim iskoristiti godišnji za 2010, taman ulazim u lipanj i do 30.6. stignem iskoristiti cijeli godišnji, što mi, pretpostavljam, poslodavac ne može osporiti?

 

Ako dobijem otkaz, je li poslodavac dužan omogućiti mi korištenje GO 2011 prije raskida Ugovora? Ako mi ne omogući, mogu li tražiti naknadu za nemogućnost korištenja godišnjeg? To bi mi nadoknadilo dio plaće "na ruke" koji nisam primila nakon dobivanja otkaza...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana!

 

Prema mome saznanju, poslodavac mora dati novui otkaz s obzirom da je zbog trudnoće onaj prije godinu i pol bio poništen.

GO iz 2010 imaš pravo iskoristiti do kraja lipnja 2011, sudeći po tome što se može pročitati po ostalim forumima, žene su ga koristile, a što se tiče novog godišnjeg za 2011., ako otkaz počinje vrijediti nakon 1.7.2011. i ako ti poslodavac ne daje pravo da ga koristiš, ti ga u potpunosti mora isplatiti, ako ti otkaz vrijedi prije 1.7. ti poslodavac mora ispaltiti GO za toliko mjeseci koliko si bila zaposlena u firmi u 2011 godini (za svaki mjesec 1/12 ukupnog GO)

 

srdačan pozdrav od jeden druge mame!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija