Jump to content

prodaja vozila od pokojne osobe


kristian1971

Preporučene objave

Naslijeđujem po riješenju o nasljeđivanju motorno vozilo od pokojnog oca koje glasi na njega te ima tablice i sve do 04/11,nalazim kupca kako mi vozilo ne treba te po riješenju o naslijeđivanju prodajam vozilo novom kupcu kod javnog bilježnika,a tu dolazi do problema,novi vlasnik vozi vozlio 4 mjeseca te ga neki dan želi prebaciti na sebe te dolazi na mup i tu sve prolazi te ga šalju u poreznu upravu radi prijepisa vozila te mu tamo kažu da ne može prepisat vozilo jer da je moj otac navodno dužan poreznoj 35000kn!!

čovjek me zove i skoro padam u nesvjet nitko me nije obavijestio iz porezne za to!!A prošlo je 8 mjesec od smrti oca!!

Normalno da moram otići do porezne uprave ali što ću s autom!

Da li mogu otići na mup te prepisat vozilo od oca na sebe da li me onda opet šalju na poreznu ili na temelju relacije otac sin ne moram plaćati porez pa kad je vozlio na mene mogu ga prodati novom vlasniku!!

Ili da li barem mogu kao nasljednik registrirati vozilo na sebe pa dati čovjkeu da ga vozi već kad sam mu ga prodao!!

I da li ja moram uopće plačati neke stare dugove od oca koji je imao obrt,ili njegovom smrću prestaju i pravne osnove za dug!

Hvala puno svima na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija