Jump to content

d.o.o. i javni biljeznik


1301

Preporučene objave

Eto, pred osnivanjem sam novog d.O.o. ali nesto mi nije jasno. Bila sam kod javnog biljeznika.

Napravio mi je papire i dao mi uplatnice.

Neka uplatnica je za narodne novine, neka cini mi se neke troskove suda znaci njih par sve do cca 2000,00kn a zadnja je javnobiljeznicka usluga od 2800,00 kn.

 

????

 

Jer ja mogu otici drito sa tim papirima na trgovacki sud uplatiti ove koje moram a javnog biljeznika zaobici posto si sama rjesavam sve na sudu??

 

Ipak,..? 2800,00 kn za sta??

 

Koja je tu uloga javnog biljeznika, kaj si on tu naplacuje?

 

Hvala! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pošto osnivate trgovačko društvo toplo preporučam da si dobro proučite Zakon o trgovačkim društvima, jer ste već na samom početku pali na ispitu :) Nemojte se ljutiti, šalim se, ali ovo je temeljno pitanje ZTD-a a mnogi osnivaju društva a poslije plaćaju basnoslovne iznose zbog neznanja (ne, nisam javni bilježnik ako to mislite).

 

Ne možete bez javnog bilježnika nikako. Ali baš nikako. Prema zakonu koji sam Vam navela osnivački akt (u Vašem slučaju Izjava o osnivanju d.O.o.) MORA biti u obliku javnobilježničkog akta. A za to Vam je po logici stvari potreban javni bilježnik. Ostale odluke (o poslovnoj adresi, popis članova društva, popis osoba ovlaštenih na zastupanje - direktora) MORAJU biti ovjereni od strane javnog bilježnika. Samo JB Vam može napraviti ODluku o prihvaćanju postavljenja za direktora.

 

Ne možete reći da si sve rješavate na sudu sami jer to nije istina. Javni bilježnik Vam je sastavio dokumente, ovjerio a Vi ih samo nosite na sud, a čak Vam i to on može poslati elektronskim putem na sud da bude gotovo u roku 3 dana. Vi rješavate statistiku, banku i poreznu ali sud - ne rješavate. Da ste osnivačke dokumente SAMI radili imali biste d.O.o. - nikad. Zakonski nedopustivo.

 

A zašto niste pitali JB da VAm sve objasni, odnosno - zašto Vam sam nije objasnio, pitanje je sad...

 

Sudske pristojbe za osnivanje su 400 kn a objava oglasa u NN 900 kn, statistika 55,00 kn i izrada pečata. odakle Vama iznos od 2000 kn?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

burn je napisao:

Pošto osnivate trgovačko društvo toplo preporučam da si dobro proučite Zakon o trgovačkim društvima, jer ste već na samom početku pali na ispitu :) Nemojte se ljutiti, šalim se, ali ovo je temeljno pitanje ZTD-a a mnogi osnivaju društva a poslije plaćaju basnoslovne iznose zbog neznanja (ne, nisam javni bilježnik ako to mislite).

 

Ne možete bez javnog bilježnika nikako. Ali baš nikako. Prema zakonu koji sam Vam navela osnivački akt (u Vašem slučaju Izjava o osnivanju d.O.o.) MORA biti u obliku javnobilježničkog akta. A za to Vam je po logici stvari potreban javni bilježnik. Ostale odluke (o poslovnoj adresi, popis članova društva, popis osoba ovlaštenih na zastupanje - direktora) MORAJU biti ovjereni od strane javnog bilježnika. Samo JB Vam može napraviti ODluku o prihvaćanju postavljenja za direktora.

 

Ne možete reći da si sve rješavate na sudu sami jer to nije istina. Javni bilježnik Vam je sastavio dokumente, ovjerio a Vi ih samo nosite na sud, a čak Vam i to on može poslati elektronskim putem na sud da bude gotovo u roku 3 dana. Vi rješavate statistiku, banku i poreznu ali sud - ne rješavate. Da ste osnivačke dokumente SAMI radili imali biste d.O.o. - nikad. Zakonski nedopustivo.

 

A zašto niste pitali JB da VAm sve objasni, odnosno - zašto Vam sam nije objasnio, pitanje je sad...

 

Sudske pristojbe za osnivanje su 400 kn a objava oglasa u NN 900 kn, statistika 55,00 kn i izrada pečata. odakle Vama iznos od 2000 kn?

 

Javni biljeznik mi je napravio akt i imenovo je direktora i shodno time dao mi je te papire. Ok pretjerala sam sa iznosom od 2000kn jer nisu uplatnice kraj mene, sory. 8-)

 

Sta ja sad nebi mogla odnjet taj akt na sud?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno da možete odnijeti Vi, ne samo akt nego sve te papire što Vam je dao bilježnik+dokaz o uplati pristojbi+dokaz o uplati temeljnog kapitala. Zašto mislite da ne možete Vi?

JB ne naplaćuje to što ćete Vi nositi te papire na sud nego naplaćuje svoje ovjere i sklapanje JB akta. To Vam je cijena pa makar Vi sad te dokumente držali zaključane u ladici.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija