Jump to content

Kompenzacija


LukaB

Preporučene objave

Pozdrav svima,

 

Novi sam ovdje i želim pohavliti ovaj forum i sve koji u njemu sudjeluju.

 

A sad pitanje koje me zanima:

 

Dali se u kompenzaciji prvo kompenziraju računi od starijih prema novijima ili je to nebitno.

 

Ako ide od starijih ( moja knjigovotkinja mi kaže da je tako ) dali je to po zakonu i ako je po kojem ( ako netko zna )?

 

Molim Vas ako mi možete odgovori što hitnije da se znam pripremiti na razgovor ( koji ću imati sutra ).

 

Unaprijed zahvaljujem svima i pozdrav.

 

Luka

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

područje iz kojeg tražite odgovor zove se uračunavanje

ispunjenja, mogu vam odmah predložiti jednu interesantnu

presudu Visokog Trgovačkog suda RH 4258/2004-3 od 17.siječnja 2007.g.,koja vam može pomoći, a ukratko dužnik najkasnije pri ispunjenu određuje redoslijed plaćenih tražbina,a ako to nije učinio tražbine se namiruju onim redom kako su dospjele, tek ako su istodobno dospjele relevantno je osiguranje tražbine (NAJMANJE I NAJVIŠE OSIGURANE)sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Kao pravnik, a ne računovođa mogu ti reći da sukladno ZOO-u, kompenzacija ili po terminologiji hrvatskih zakona - prijeboj je jednostrana izjava, te ona je valjana bez obzira da li ju druga stran prihvati ili ne, pa čak i ako se druga strana protivi, pa bi se trebala po toj logici moći i proknjižiti iako je druga strana nije potpisala.

 

Isto tako u izjavi o prijeboju može se točno naznačiti koja tražbina se prebija, pa se tako može prebiti i kasnija tražbina.

 

Računovođama uvijek pretstavlja problem sve što iskače iz šablone :), no dobro shvaćam ih njihov posao je da se sve vodi što urednije i efikasnije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija