Jump to content

novi udjeli


zozef

Preporučene objave

Nakon Ine i HT-a vlada je već prebacila u fond branitelja dionice nekih poduzeća ali to je zanemarivo po vrijednosti tih dionica trenutačno.Daljnje prebacivanje ovisi o daljnjoj privatizaciji državnih poduzeća.Bez obzira na političke okolnosti i predizbornu godinu nigdje ne vidim najavu neke privatizacije ove godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zozef je napisao:

Postoji li kakva mogućnost da ove godine legnu neki novi udjeli iz državni poduzeća.Mislim na one po 7 posto koji nam zakonom pripadaju.Ipak je predizborna godina.

 

 

U imovinu fonda već su ušle dionice :

JDBA,

KABA,

PBZ,

SNBA,

PDBA

ERNT,

TISK,

VART,

KTJV,

VJSN,

VLEN.

 

Po Zakonu o privatizaciji javnih poduzeća prilikom njihove privatizacije u FHB treba ući po 7% dionica Hrvatske elektroprivrede,Hrvatskih voda ,Hrvatskih šuma,Hrvatskih željeznica i ostalih javnih poduzeća te poduzeća u većinskom državnom vlasništvu JNAF,Croatia osiguranje,Hrvatska poštanska banka i dr :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zozef je napisao:

Postoji li kakva mogućnost da ove godine legnu neki novi udjeli iz državni poduzeća.Mislim na one po 7 posto koji nam zakonom pripadaju.Ipak je predizborna godina.

 

Poštovani! Osobito sa štovanjem moderatoru Mrljavcu!

Ima li stvarno nade i da li nam je več dodjeljeno onih 7% koji nam pripadaju? Prodao sam svoje udjele.

Razlog:

Financijska injekcija kćeri (sada prof.matem.i fizike i sinu Sociologu,još nije diplomirao,1 ispit)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draganec je napisao:

zozef je napisao:

Postoji li kakva mogućnost da ove godine legnu neki novi udjeli iz državni poduzeća.Mislim na one po 7 posto koji nam zakonom pripadaju.Ipak je predizborna godina.

 

Poštovani! Osobito sa štovanjem moderatoru Mrljavcu!

Ima li stvarno nade i da li nam je več dodjeljeno onih 7% koji nam pripadaju? Prodao sam svoje udjele.

Razlog:

Financijska injekcija kćeri (sada prof.matem.i fizike i sinu Sociologu,još nije diplomirao,1 ispit)

 

Kolega,ja podrazumijevam da se interesiraš za 7% dionica ostalih tvrtki koje bi vlada trebala prebaciti u fond branitelja,tvrtki u kojima je vlada u cijelosti ili večinski vlasnik.U jednom predhodnom postu je kolega Diksi naveo koje su osim INE i HT-a dionice za sada prebacili a koje bi u narednoj privatizaciji trebali.Nerealno je očekivati ove godine privatizaciju jačih hrvatskih tvrtki.Pošto slijede izbori pa time formiranje nove vlade,nerealno je očekivati i u prvoj godini mandata nove vlade neku ozbiljnu privatizaciju.Postoji nešto što bi moglo biti zabrinjavajuće ali je i realno a to je da branitelji zbog teške materijalne situacije masovno prodaju udjele i time bi se zakonski fond ugasio pa niti neće biti potrebe za prebacivanje tih dionica u fond.Možda je vrijeme za promjenu zakona o Fondu Hrvatskih branitelja u vrlo skoro vrijeme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija